Vandaag staat Lake Havasu als bestemming gepland. We staan er niet om te juichen... het is daar 48graden!
Het is te ver om in 1 keer naar Los Angeles te rijden, met 1 tussenstop in Lake havasu is de afstand goed te doen. We stoppen dus niet in Palm Spring (waar het ook zo heet is)!
Vannacht hebben we heerlijk geslapen. In de Grand Canyon koelt het ‘s nachts goed af. We ontbijten op ons gemak en rijden rond 10.30uur naar het Imax theater. We willen daar nog een film zien over de Grand canyon. Na de film drinken we nog wat bij de Starbucks, kunnen we nog even op de Wi-Fi.
We zien ondertussen dikke rookpluimen uit de bossen opstijgen, brand! Op de film gezien dat bosbranden redelijk normaal zijn in dit gebied. Brandweerman is hier een heel serieus beroep en de mensen leven hier met de wetenschap dat er altijd brand kan uitbreken.
Als we de canyon uitrijden is de omgeving nog mooi groen, maar na een uur veranderd het landschap in een dorre vlakte. De Mojave woestijn is eindeloos!
We maken een tussenstop in het plaatsje Kingman. Hee... dit is het decor van de film Cars!😃 Kingman was vroeger het eindstation van de spoorweg uit de Grand Canyon. We drinken een emmertje cola in een typisch jaren 50 wegrestaurantje, helemaal authentiek ingericht met een jukebox en 100 foto’s aan de muur van o.a. James Dean, Marlin Monroe en Elvis. Daarna gaat de reis weer verder over de route 66, door de woestijn.
Om 18.30uur arriveren we in Lake Havasu.
Net als Lake Powel een plas in de woestijn. Het is een lelijke plaats. Langs de oevers alleen dikke betonnen afritten voor boten en grote vierkanten hallen waar boten worden gemaakt, verhuurd of verkocht. Niets gezelligs of lieflijks aan. En bovendien is het hier heet! Niet te doen gewoon. Je voetzolen doen zeer als je over het asfalt loopt.
Wat ons verbaast is de massaliteit van de speedboot- en yet-ski industrie. Op de campground staan voornamelijk hele grote trailers met speedboten onder een zeil. We vermoeden dat de eigenaren in de weekenden de hele dag fijn rondjes komen racen op het meer. Zo anders dan hoe wij thuis watersport beleven!
Met de camper staan we tussen de andere Cruise America reizigers. Blijkbaar is dit een veel bezochte stop tussen LA en de Grand canyon.
We nemen snel een duik in het zwembad, het water is 30graden, toch koelt het af.
Bij het schijnsel van de buitenlichten maken we onze hamburgers op de BBQ. We gaan snel proberen te slapen in de herrie van de airco.
Geschreven door Klinkies.camperreis