Vanochtend met veel verwachting on the road met wat ons Independence Day zou brengen. We reden eerst naar het hotel van vandaag, The Mayo Hotel in Downtown Tulsa, om te proberen of we nog op de Rooftop Party vanavond terecht kunnen in het penthouse van ons hotel. Op de website was te zien dat deze 'soldout was, maar ik gaf aan dat we het hotel hier speciaal voor geboekt hadden en dat het dan wel spijtig is als je als gast van het hotel niet terecht kunt. De dame van de check-in zou contact opnemen met de manager van het hotel of we nog kaarten kunnen krijgen en moeten hier vanmiddag bij het inchecken naar vragen. We zetten hierna koers naar de Bike-parade in Tulsa, maar hier stonden welgeteld 3 kinderfietsjes klaar voor de parade en was het verder meer een buurt/kerkgebeuren.
We zijn toen maar nog wat leuke bezienswaardigheden gaan bekijken op de Route 66. We rijden de Route 66 in beide richtingen van Tulsa en hebben nog weer leuke foto's gemaakt, zoals bij Buck's Atom, Meadows Gold, Redfork Depot, Tally's Cafe en de Harley Davidson Route 66 Tulsa. Verder was het een heel stil gebeuren in Tulsa op Indepence Day, hier en daar wat buurt- en gezinsbbq's, maar niet de romantische gedachte die we hier bij hadden zoiets als bij ons op koningsdag, maar dan nog wat 'greater' zoals je dat in de USA mag verwachten, maar echt helemaal niets van dat alles. Wel hadden we ons zelf met Amerikaanse pet en hoed en Amerikaanse accessoires uitgedost, vooral mijn ketting vroeg de aandacht. Deze bleek heel speciaal te zijn, wel grappig omdat ik hem gekocht had voor een $1.00 bij een thrift shop.
We hebben ook nog weer kentekenplaten bij een antique mall gescoord langs de Route 66 voor een mooie prijsje, zodat we ook deze verzameling hebben uitgebreid en de cash $$ moeten zo langzamerhand ook op. We lunchen bij Flo's Burger Diner, ook langs de Route 66.
Als laatste gaan we naar het Air & Space Center in Tulsa. Het is daar binnen ook nog eens aangenaam met de airco, want vandaag hadden we echt de hoogste temperatuur van 115 graden F/46 C. Het is een klein museum en we zijn eigenlijk net uitgekeken, wanneer er een presentatie begint, van Donna Shirley, de eerste vrouwelijke manager die betrokken was bij de Mars Exploration bij NASA, met de Pathfinder Curiosity. Ze is inmiddels 83 jaar, maar weet hier boeiend over te vertellen en haar verhaal wordt met filmpjes toegelicht. Ze heeft er een boek overgeschreven: Managing Martians, die hier natuurlijk gekocht en gesigneerd kan worden. Dit was even een hele leuke toegift in het museum. (Bij thuiskomst blijkt Curiosity ook nog enkele keren in het nieuws door nieuwe ontdekkingen op Mars)
We zetten hierna koers naar het Mayo Hotel in de hoop dat we vanavond daar de Independence Day Roofparty kunnen vieren. We hebben hier weer Valet Parking en laten onze bagage ook gelijk allemaal uitladen. zodat we vanavond alvast even orde op zaken kunnen stellen of we alle bagage en aankopen mee kunnen nemen naar Nederland. Bij aankomst werd onze bezoekje van vanochtend beloond, want we kunnen als we cash betalen vanavond naar de Rooftop Party. Om 18.00 uur melden we ons direct voor de party en daar wordt ons meegedeeld dat we alleen met tickets naar binnen kunnen, maar bij het tonen van het visitekaartje van de manager krijgen we direct groen licht en door cash te betalen we ook nog eens minder. Op het penthouse van het hotel is een gezellig terras en er zullen allerlei verschillende country artiesten optreden. Vooraf kunnen we allerlei lekkere kleine hapjes ophalen en later ook nog een heerlijk warm diner. We komen in gesprek met de buurtjes op het terras en we hebben zo een heel gezellige avond. Op een gegeven moment wordt een nog hoger dakterras geopend, waar we voor het vuurwerk een nog mooier uitzicht hebben over Tulsa en de Arkansas River. Door de enorme hitte vandaag werd er al de hele dag gewaarschuwd voor zware onweersbuien en we zien om ons heen de lucht steeds donkerder worden. Er wordt daarom ook vervroegd met het vuurwerk begonnen en we kunnen genieten van het vuurwerk vanaf deze unieke plek. Op een gegeven moment begint het hier toch keihard te regenen en we zijn net op tijd binnen, maar het onweer blijft nog heel lang doorgaan. We blijven nog een poosje hangen, maar zoeken dan onze kamer op, want morgen moeten we weer op tijd on the road. We hopen dat we straks wat van de hitte mee kunnen nemen naar Nederland, want wat er hier teveel is, kan Nederland wel gebruiken.
Al met al hebben we toch een heerlijke en bijzondere Independence Day beleefd.
Geschreven door Jajajes.reizen