Vandaag willen we weer heel wat miles afleggen om via Tupelo naar Memphis te gaan. Het is wel een behoorlijk uurtje verder rijden dan wanneer we rechtstreeks naar Memphis rijden, maar via de Natchez Trace Parkway (NP Service) is het prachtig om wat van het echte Amerika te zien en ook de mooie natuur hier dan via de Highway te rijden. Ons doel is om in Tupelo het geboortehuis van Elvis Presley te bekijken. We schommelen even op de schommel voor zijn geboortehuisje, dat echt piepklein is.
Verder is er het kerkje en de school in de plaats waar hij opgroeide. Hierna vervolgen we onze reis naar Memphis.
Memphis ligt in de staat Tennessee en we maken hier ook weer een foto van het staatsbord voor onze fotocollectie en kunnen zo weer een staat afstrepen.
We vertrokken vanochtend met een fris temperatuurtje van 82 Fahrenheit/28 graden Celsius met een behoorlijke bewolking, maar eindigen de dag uiteindelijk met 104 Fahrenheit/40 graden Celsius. Waar we gisteren nog tegen elkaar zeggen, dat we er eigenlijk al wel een beetje aan wennen, was deze temperatuur wel weer wat teveel van het goede. We gaan in Memphis naar het National Civil Rights Museum bij het Lorraine Hotel. Het is een museum die de hele geschiedenis van America op dit gebied omschrijft met hierbij de nadruk op de moord op Martin Luther King Jr, die in het Lorraine Hotel in kamer 306 is vermoord. Marten Luther King Jr, wel bekend van zijn uitspraak: 'I have a dream'. Alles is na de moord intact gebleven op zijn hotelkamer en de geparkeerde auto's staan nog voor het Motel geparkeerd als eerbetoon aan Martin Luther King Jr.
Na de lange autorit en het zeer warme weer, zoeken we ons hotel op. Bij jan is het eten gisteravond niet lekker gevallen en hij is de hele dag eigenlijk niet zo lekker, dus we blijven lekker in het hotel en kijken naar de wedstrijd Argentinië - Peru. Het wordt uiteindelijk 2-0.
We maken het programma voor morgen en hopen dat Jan dan weer fit is.
We volgen het voetbalnieuws van de EK en horen dat Duitsland en Zwitserland zich hebben geplaatst voor de kwartfinales van het EK en Max Verstappen wint de sprintrace en heeft 'pole-position' morgen bij de GP van Oostenrijk.
Geschreven door Jajajes.reizen