Bijna de Nordkapp

Noorwegen, Finnmark

Allereerst wil ik even onze verbazing uiten over het weer in Noord Noorwegen. Het was hier gisteren en vandaag zonnig met temperaturen van rond de 26°C. Onvoorstelbaar. Maar niet minder welkom. Vandaag op weg naar Alta. De laatste 'grote' stad vóór de Nordkapp. In Alta staat een "Cathedral of the Northern Lights". Een moderne kerk. Maar voordat we die kerk gingen bezoeken zijn we eerst een openlucht museum gaan bezoeken waar veel rotstekeningen in de rotsen waren getekend door volken die daar ca 6000 jaar voor Christus (8000 jaar geleden) leefden. In hun onmetelijke wijsheid (?) hebben de archeologen de tekeningen met rode verf ingekleurd zodat ze duidelijker te zien zouden zijn. Dát klopt wel maar het is ook zonde om zoiets op die manier te verruïneren. Daar zijn ze nu ook achter gekomen en proberen de rode verf weer voorzichtig te verwijderen. Er zijn ontzettend veel tekeningen maar ik stuur natuurlijk maar een paar foto's. Na de rondwandeling van 3,5 km gemaakt te hebben zijn we naar die kathedraal van het noorder licht gegaan, gebouwd in 2013. We kwamen er 15:00 uur aan en de deur werd letterlijk voor onze neus gesloten. 5 sec later kwam de man weer terug en zei "één minuutje dan". We hebben daar dankbaar gebruik van gemaakt om ook binnen een paar foto's te maken. Ook buiten hebben we nog foto's gemaakt. De kerk is van beton gemaakt maar voelde zo zacht aan dat het als fluweel aanvoelde. De buitenkant was bedekt met titanium platen wat het een modern uiterlijk gaf. Daarna zijn we verder gegaan op naar de Nordkapp. Nog 250 km. Dat zouden we vandaag niet redden en we zochten op ca 100 km van het eindpunt naar een slaapplek. Die vonden we maar het is niet de beste. Zij tegen zij op een rijtje. Wel uitzicht op het fjord maar niet veel ruimte naast elkaar. Ach, het is maar voor één nacht. Onderweg kwamen we nog rendieren tegen die gewoon op straat liepen. Het zullen wel tamme geweest zijn maar dat maakt ons niet uit, we hebben ze gezien. De thee was er weer en ook de chocolade. Ook het glaasje bij het eten en later ook de koffie. Morgen het laatste stukje naar de meest noordelijke punt van Europa.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Rendier kun je ook weer van je lijstje schrappen. En nog wel meerdere keren ook.

Nina 2024-07-22 22:07:56

Hebben jullie het noorderlicht al gezien? Daar is het niet de tijd van het jaar voor. Het is er 's-nachts' te licht voor. Eigenlijk wordt het gewoon niet donker. Helaas. Dan nog maar een keer terug, in de winter.

Ineke 2024-07-23 08:45:26

Ik weet niet hoe jullie naar het zuiden gaan rijden, maar op de grens Noorwegen-Zweden hebben we talloze kuddes rendieren gezien en af en toe een eland. Dat houden jullie wrs nog te goed . Rendieren zien we nu ook volop. En inderdaad gaan we via Finland-Zweden terug. We houden de ogen open.

Thea 2024-07-23 17:43:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.