Ronda 2

Spanje, Ronda

Gisteren te laat in Ronda aangekomen om nog iets te ondernemen en dus deden we dat vandaag.
Wij hadden in eerste instantie nooit gehoord van Ronda. Maar ben er door de ANWB op attent gemaakt. We zijn er op de fiets heengegaan. Het zag er op papier goed uit en nu we dit alles in het echt hebben gezien ziet er echt spectaculair uit. Ronda is een stad gebouwd op een kalkstenen rots. Een grote rots zodat er een stad op gebouwd kon worden. Het is ook meer een plateau. Een rotsplateau. Daar is dan natuurlijk de oude stad te vinden.
Allereerst gingen we naar de Baños Árabes. Een badhuis voor de Moren die daar destijds heersten. Gebaseerd op wat de Romeinen er hadden achtergelaten. Het best bewaarde badhuis van Spanje. En mooi was het. Verdeeld over een koude, warme en hete sectie. Een duidelijke Engelstalige film erbij die uitleg gaf over het gebruik ervan.
Daarna naar de nieuwe brug. Nieuw in de trend van, gebouwd in de 18e eeuw. Er waren ook 2 oudere bruggen. De nieuwe brug is echter wel de 'eyecatcher'. Gebouwd over een 100 meter hoge kloof. Het water dat er onderdoor stroomt wordt even verder een watervalletje. Een wandeling naar de bodem van de kloof was te ver maar we zijn 3/4 gekomen. En toen weer omhoog. Maar de moeite waard. Onderweg terug nog even wat gegeten en toen weer terug op de fiets naar de camping. Daar weer de 2 zwarte poezen te eten gegeven die we gisteren al tegenkwamen. Te bang om geaaid te worden maar eten wilden ze wel hebben.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat een geweldige foto's. Was ook een geweldige plek om te zijn.

Annemieke 2022-06-19 23:34:32

Zo te zien zijn het katers. 😉 Waar je al niet op let.

Nina 2022-06-20 07:34:24

Ronda is de enige Spaanse plaats die we echt goed kennen. Al 3x bezocht! Feest van herkenning om de foto's te zien. Veel plezier daar, er is een ook mooi natuurreservaat vlakbij. We zijn er al weer weg. Mijn knie probleem zorgt er voor dat ik niet al te veel kan lopen. De kloof in was al een flinke uitdaging.

Thea 2022-06-20 14:00:07

Ronda is fantastisch maar niet echt geweldig als je knie het laat afweten. Gaan jullie nu verder noordwaarts richting Cordoba? Yes! Via de Parc Natural Del Torcal (pannekoekrotsen), de Caminito del Rey en de Laguna de la Fuerta de Piedra (Flamingo's) gaan we naar Córdoba. Dan naar Sevilla en verder. Nog tips?

Peter 2022-06-20 16:46:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.