Lauwersoog 2

Nederland, Jachthaven Noordergat

We wilden eigenlijk vertrekken maar gingen eerst nog een rondje fietsen. .
Vandaag staat een fietstocht rond het Lauwersmeer op het programma. Een tochtje van ca 50 km. Door allerlei kleine plaatsjes als Anjum en Zoutkamp. Allemaal plaatsjes met een historie. We gingen tegen de klok in want dan hadden tenminste wind in de rug op de Lauwersdijk. Heerlijk. Maar ooit moet je dan weer omdraaien en dan heb je de wind van voren. En aan het eind van de rit, als de vermoeidheid toeslaat, is dat, laat ik zeggen, minder aangenaam. Maar we hebben het gered met de nodige tussenstops om wat te drinken en eten. In Anjum zijn we bij de lokale VVV info gaan vragen en hebben we een boodschapje gedaan. In Zoutkamp zijn we wat gaan drinken. Zoutkamp is 51 jaar geleden afgesneden van de Waddenzee doordat de Lauwerszee, Lauwersmeer werd. Men heeft toen de Lauwersdijk aangelegd. Dat was een grote klap voor de visserij in Zoutkamp. Na het laatste stuk zijwind gehad te hebben kwamen we uiteindelijk weer bij de camper terug.
Toen pas zagen we in dezelfde jachthaven een veel mooier plekje op gras en met zicht op het 'nieuwe Robbengat'. Plek voor 6 campers. Niet veel maar toch voldoende ruimte. We besloten nog maar een nachtje te blijven en te genieten van het mooie en rustgevende uitzicht.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Mooi plekkie hoor 👍

Marcel 2020-09-18 13:48:58

Fiets les 1: altijd heen met tegenwind, dan heb je windje mee als je terug gaat en moe bent . Dat hoef ik jullie, als globetrotters, toch niet uit te leggen. ;)

Nina 2020-09-18 17:14:32

Goed advies, Nina.... Dat hadden ie to h moeten weten!

Thea 2020-09-18 17:29:32

@Nina @Thea Wij maakten geen rondje om de camper dus we hadden altijd wind tegen terug naar de camper. We gingen met westenwind naar het westen, wind mee, dus terug altijd kop in de wind Overigens was ik al bij fietsles 2.

clements.reisdagboek 2020-09-18 17:47:03

Lekkere vogel!

Martijn 2020-09-18 19:12:15

Deze regel heeft zijn oorsprong in het sportduiken. Niet met wind, maar met stroming. Veronachtzaming ervan kan het verschil tussen leven en dood betekenen.

Nina 2020-09-19 08:15:49
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.