Borgund

Noorwegen, Borgund

Na een heerlijk rustige maar regenachtige nacht werden we wakker met zon. En dat is altijd lekker. Wassen, aankleden, ontbijtje, koffie en weer op pad. De weg was smal en we bleven op aardige hoogte. Ons hoogste punt was 1317 meter. Overal volop sneeuw en watervallen. De temperatuur was goed alleen de wind maakte het wat frisser. Een paar keer gestopt om van het uitzicht te genieten en foto's te maken van de sneeuwvelden en watervallen. Het is hier mooi. We hadden ons in het vooruitzicht gesteld om de Staafkerk van Borgund te gaan bezoeken. De bekendste maar net niet oudste (uit 1182) van Noorwegen. En dat doen we ook maar eerst reden we over de 'hooglanden' van Noorwegen. Wat een ruig terrein. Hier ligt het hele jaar door sneeuw op de hoogvlakten. Uiteindelijk ga je toch een keer naar beneden en kom je ineens aan de oever van de Sognefjord, de langste fjord van Noorwegen, 204 km lang. Aangezien de vele stops en de schoonheid van het land ons niet echt hebben doen opschieten (who cares) leek het onzinnig om ons te haasten de staafkerk in Borgund te zien. Die staat er morgen ook nog wel. Toen we er ook langsreden op weg naar onze camperplek was hij ook gesloten. We staan nu op een plek waarvandaan we er morgen naartoe kunnen wandelen (als het weer goed is). Het blijft afwachten maar ik ga er vanuit.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Ik heb nooit geweten dat er zoveel sneeuw in Noorwegen ligt. Het Nederlandse leger oefent hier regelmatig in de sneeuw. En helemaal hoog gaat de sneeuw niet weg.

Nina 2024-06-18 07:02:31

De natuur is daar wel echt heel mooi! Dat kan je wel zeggen. Heel ruig.

Ferry en Bianca 2024-06-18 07:21:06

Het is echt prachtig daar. Inderdaad mooier dan je verwacht.

Mary en Leo 2024-06-18 08:30:27

Geweldig leuk om mee te lezen en te kijken. Wat een mooie foto’s. Lang geleden dat wij er waren maar genieten nu volop mee. Lieve groetjes

Fred en Nan 2024-06-18 19:28:33

Wat zijn het weer mooie foto’s!

Petra 2024-06-19 20:34:52
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.