Bezoek Bergen

Noorwegen, Bergen

We zijn op de fiets centrum Bergen ingegaan. Het was druk want er lag weer een cruisschip in de haven. Maar wel gezellig. Eerst naar de Tourist Info. Daar wat opgehaald over de stad Bergen. En tevoet gingen we verder. In de haven is een gebied dat de Tyske Bryggen heet, Duitse pakhuizen. Ze dateren uit de tijd van de Hanze. Er werd toen veel door en met Duitsers handel gedreven. Er is in Bergen momenteel een muziek festival. Grote stukken van de Bergenhus uit de 13e eeuw waren afgesloten omdat er bands aan het oefenen waren voor het festival. Van mij mogen ze nog wel een flink poosje blijven oefenen. Wat een enorme herrie kwam daar vandaan. Bergenhus is een vestingscomplex waar vroeger het koninklijke hof was gehuisvest. Bergen was ook de Noorse hoofdstad tot 1299. Het oude museum over o.a. WO2 was wel toegangkelijk en degene die daarover ging (het hele museum) kon ons ontzettend veel vertellen over het nieuwe en vooral ook over oude koninklijk huis. Interessante informatie. We hebben de wandeling voortgezet naar de Domkerk waar we ook nog in gesprek kwamen met de informatiedeskundige aldaar. Toen wij daar ons net gehoorde verhaal over het oude Koninklijk huis vertelde was ze zeer verheugd dat wij er zoveel vanaf wisten. We zijn nu BFF's 😀.
De Dom ging sluiten en wij zijn met de kabeltrein naar de top van de berg gegaan om een mooi uitzicht over Bergen te krijgen, en dat hadden we. We hebben de cruiseboot zien vertrekken die zigzaggend door de fjorden koersten richting oceaan en hebben een poosje van de zon en het uitzicht genoten. Terug naar beneden zijn we gaan lopen. Dat was toch nog 3 km. Eenmaal weer bij de fietsen hebben we de terugreis aanvaard. Bergen is niet echt een fietsvriendelijke stad maar we kwamen uiteindelijk wel weer heelhuids bij de camper terug. Even de snelle dorst lessen en toen gong Coby al weer aan het eten beginnen. Een mooie dag vandaag.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Heel mooi uitzicht vanaf de berg over Bergen. En het was droog en helder weer wat een uitzondering blijkt te zijn.

Nina 2024-06-14 06:56:52

Boffers.......Bergen ZONDER regen! Ziet er gelijk aantrekkelijker uit. Nooit geweten dat Bergen zo'n natte achtergrond heeft. Dan hadden we inderdaad erg veel geluk. Zelfs vanmorgen bij opstaan scheen volop de zon.

Thea 2024-06-14 08:23:37

Welke trol gaat er mee naar huis Alle keren de meest linkse. Das mijn trolletje.

Ria 2024-06-14 19:23:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.