Nog steeds .......

Nederland, Vrouwenpolder

Na af en toe wakker geworden te zijn in de nacht door de regen hebben we verder toch goed geslapen. In de ochtend was het nog best fris, dreigend en waaide het aardig. We zijn dus pas in de middag op pad gegaan naar ..... Veere.
Op de fiets ongeveer 15 minuten rijden en we hadden wind mee. Het wordt saai maar ook Veere is weer zo'n mooi stadje. In de 15e eeuw werd er veel zaken gedaan met de Schotten. De koninklijke familie band was er destijds en is er nu ook nog. En zeker de wolhandel was een belangrijke reden. Toch zijn er weinig dingen, behalve een paar gebouwen, die daaraan herinneren. En de geschreven geschiedenis natuurlijk. Veere heeft een flink aantal mooie gebouwen waaronder het stadhuis uit 1440. De 5 beelden van de gegoede burgers van Veere die in de gevel zouden moeten staan zijn helaas verdwenen. Ook staat er een kolos van een kerk die weliswaar niet meer als zodanig dienst doet maar ook nog een een gedrocht van een gebouw is. Het bepaald wel, samen met het stadhuis, het beeld van Veere. Al rondlopend door Veere zagen we veel verschillende deurkloppers waarvan ik er een aantal op de foto heb gezet. In 1810 heeft Napoleon Bonaparte van Veere een vestingstad gemaakt. Het was nog maar net klaar of de Oranjes kwamen in Zeeland en stichten het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden onder leiding Koning Willem I.
Na een tijdje daar rondgelopen te hebben vonden we het mooi en fietsten terug naar de camper. Het was wederom een zonnige dag. Wel met een frisse stevige wind maar het was droog. En dat is altijd fijn.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Mooie gevels! Mooi stadje ook.

Nina 2021-05-18 07:25:24

Ha die Cle en Coby, mooie foto’s en goed en leuk verhaal; Jullie worden zo professionele reisgidsen makers! Veel plezier. Peter & Lya Dank je. Levert alleen weinig op.

Peter Hougardy 2021-05-18 08:10:24

Hi, leuke foto's weer en het lijkt erop dat in jullie hoek het weer net wat mooier is dan in de rest van Nederland, lekker hoor. Dat klopt gelukkig ook. Wat dat betreft boffen we wel een beetje.

Ineke du Pont 2021-05-18 08:33:23

Leerzaam verslag over Veere in het zonnige voorjaarsgroen met mooie foto's. Dank je. We vinden het ook erg leuk om te doen.

Ina 2021-05-18 09:13:27

Wow wat een prachtige foto's weer! Jemig, het lijkt wel alsof jullie in Gouda zijn met al die prachtige panden. Fijn dat jullie het droog hebben gehouden :-D Jaaa, gelukkig hielden wij het groog. Dat scheelt zoveel.

Ferry en Bianca 2021-05-18 09:58:33

WAAROM gaan wij naar het buitenland Nederland is toch ZO mooi Elke keer als wij 'verplicht' in Nederland zijn valt ons dat ook op.

Miep hougardy 2021-05-18 11:08:36
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.