Onze bootreis, douane en eerste stop in Tetouan met al eindbestemming Chefchaouen

Marokko, Tanger

Vannacht is Mischa twee keer uit bed gevallen. We hebben maar het matras uit het vierde bed getrokken en dat op de grond gelegd. En je raad het al, toen viel Mischa niet meer uit bed, gelukkig!
Om 8.30 uur opgestaan, douchen en gaan ontbijten. De door ons gekochte broodjes op het schip nemen we mee naar dek 6. Daar eten we ze op omdat het in de eetzaal erg koud is en Mischa na het eten meteen kan gaan spelen. Wij nemen nog een kop koffie met een puddingcroissant. Ad had een kaart gekocht waarop je eten kon kopen en het is beter deze op te maken, alhoewel dat niet erg moeilijk is met de prijzen op de boot.
Tegen 11.45 uur worden we geacht naar de hut te gaan en deze leeg te maken. De schoonmakers zijn al druk bezig want voor we aanmeren moeten alle hutten klaar zijn voor de volgende passagiers.
Als we onze spullen hebben verzameld gaan we naar buiten en zien aan de ene kant Spanje liggen en aan de andere kant Marokko. Gaaf om te zien.
Ad heeft nog een leuk filmpje gemaakt waarop Mischa zegt: 'hallo Marokko".
Tegen 13.00 uur mogen we naar dek D, daar staat de auto. Ook mogen we al snel het vaste land oprijden, Marokko deze keer.
Als we net de boot af zijn is er paspoort controle, je we hebben onze stempels al erin staan. We mogen doorrijden tot de douane waar je je auto moet 'invoeren', dat mag Yvonne regelen want de auto staat op haar naam.
Formulier ingevuld naar een politieagent deze voor je formulier in op de computer. Dan wordt je weer terug gestuurd naar de auto alwaar je moet wachten op de douane die de papieren weer controleert en eventueel de auto controleert.
We wachten geduldig..... Uiteindelijk komt er een politieagent die vraagt of we wapens bij hebben. Ehh, nee.. Oké dan mogen jullie doorrijden.
Tegen 14.00 uur rijden we dan echt Marokko binnen en gaan eerst geld wisselen. Als we dat gedaan hebben kopen we langs de kant van de weg chocolade broodjes en gaan we tanken.
In Tetouan parkeren we de auto langs de kant van de weg en zoeken een winkel waar we water, brood en melk kunnen kopen.
Als we dat hebben gedaan lopen we terug naar de auto. Op de terug weg zien we een café waar ze wifi hebben. Hier drinken we wat en laten het thuisfront weten waar we uithangen.
Op de weg terug naar de auto komen we langs speeltoestellen en laten Mischa even spelen.
Daarna vervolgen we onze weg naar Chefchaouen, maar rijden eerst nog een rondje door Tetouan.
We gaan van de witte huizen naar de blauwe huizen...
Op de tomtom vinden we de enige camping die Chefchaouen rijk is, camping Azilan.
Het is schemer als we aankomen, maar prachtig weer gehad en nog steeds een heerlijke temperatuur.
We zetten als eerste de tent op, gaan op zoek naar eten en zorgen dat Mischa naar bed kan. Het restaurant op de camping zou open moeten zijn, maar is dicht.
De man bij de receptie gaat de kok halen, die was in slaap gevallen, hihi. Maar omdat het nu toch al wel laat is bestellen we een omelet met kaas en brood en een fles water. We hebben heerlijk gegeten. Alleen Mischa leeft al een paar dagen op melk, nu is dat niet zo erg omdat hij het kan hebben maar toch..
Pas om 22.15 uur zijn we terug bij de auto. We kleden Mischa om en leggen hem in bed, wijzelf volgen niet veel later.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Doe eens wat minder serieus kijken op de foto Ad... :-)

Kees 2018-10-16 20:25:54

We waren het lange wachten, hangen beu...

ad-yvonne-mischa.reisdagboek 2018-10-16 20:41:24
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.