Vandaag wilden we van alles, een beetje uitslapen, van alles zien en ook nog naar het strand. Tegelijkertijd waren we lamlendig en speelde de warmte ons al vroeg parten (weinig wind) en heeft Ytje oorontsteking. Pijnlijk dus. De dag is niet geworden wat we hadden gepland maar het was wel een avontuur. Iets meemaken op zondag is moeilijk op Sicilië.
We zijn begonnen in Siculiana met cultuur. Siculiana is bekend als ideale trouwlocatie maar meer dan dat overkomt je niet in het prachtige historische dorp. Tenzij je Ytje en Bart heet en ervaring met smalle straatjes hebt. Én als je weet dat Italianen niet consequent zijn met bordjes. Dus toen stonden we daar in wat waarschijnlijk een eenrichtingsstraatje was met een boze Italiaan tegenover ons. Hij maakte ons duidelijk dat we dom waren en wij gaven met minder heftige bewegingen aan dat de man gelijk had. Hij gaf nogmaals aan dat er wat schroefjes bij ons los waren en tja, wij weer bevestigen. De man stond meer naast ons dan tegenover ons en tegenover ons stond inmiddels een minder opgewonden man. Als dat opgewonden standje nu eens een stukkie vooruit ging hè? Dan kon ik aan de kant en hij weg en dan was het opgelost. Een schuifpuzzle met 9 vakjes en 8 stukjes, hoe moeilijk kan het zijn? Enfin, het is opgelost, we verlieten het dorp en gingen door naar Eraclea Minoa.
Voor die schermutselingen hebben we staan praten met een Vlaming uit Luik met zijn Siciliaanse vrouw over allerlei leuke bezienswaardigheden in de omgeving tot aan Trapani aan toe. Haar familiehuis staat in Siculiana.
We reden verder. Naar een iets te kleine opgraving waar we wel even in de wind en onder de bomen hebben gezeten. Een prachtig uitzicht daar, in Ereclea Minoa. Over de zee, over de heuvels. Prachtig!
Het ging niet lekker met ytje's oor. We hebben een supermarkt opgezocht, wat eten gekocht en zijn naar ons appartement gegaan om heerlijk niets te doen. Ook dat is vakantie 😊
Geschreven door YtjeBart