Om 6 uur werden we gewekt door de bonzende buren (die van twisting in the room). Ze hadden last van ons terwijl we lagen te slapen. Waarschijnlijk kwam dat door het piepende bed. Ja, dat vonden we zelf ook niet alles maar hé, dat was het bed, dat waren wij niet!
Redelijk vroeg in de ochtend reden we naar het noorden, langs de oostkust. We hadden besloten om niet via de tolweg te gaan. Je ziet meer als je kronkelweggetjes volgt. Vooral bochten. De kustweg van Giardini Naxos naar Taormina was niet bochtig maar wel druk. Veel toeristen en lokalen gaan daar een dagje naar het strand. Alle tijd dus om om ons heen te kijken.
Bij Giardini Noord zagen we het stationnetje waar Kay aankomt in Palermo, begrijpt u wel? Ze ging naar het operadebuut van haar zoon Anthony. Verder niets spannends. Maar leuk om daar geweest te zijn, zeker voor Ytje omdat dit de eerste werkelijke locatie was, die we ook nog bij toeval tegenkwamen. Op weg naar het parkeerterreintje hebben we nog even wat adresjes gedeeld met drie Zweedse meiden.
Van daaruit zijn we naar Savoca gereden. Hele klus maar leuk om te rijden. Savoca is waarschijnlijk het plaatsje dat de meeste locaties geleverd heeft. Bar Vitello is wereldberoemd dankzij Il Padrino (The Godfather). Daar vroeg Michael aan de vader van Apollonia of hij haar mocht daten. Op het terras hebben we de fameuze lemon granita op en gezellig zitten praten met een paar leuke Britten en dito lui uit Nieuw Zeeland.
vervolgens hebben we het kerkje waar Michael en Apollonia getrouwd zijn, bezocht en het pleintje waar het huwelijksfeest van Apollonia en Michael plaats vond.
Ytje finally got the T-shirt!
In Sicilia le femmine so' come la lupara (Siciliaanse vrouwen zijn gevaarlijker dan geweren).
Vervolgens zijn we naar Forza d'Agro gereden. Daar bevindt zich het kerkje dat in deel 1 is gebruikt als kerkje in Corleone. In deel 2, als kleine Cito in draagtassen uit Corleone wordt gesmokkeld. We hebben ook een ander kerkje bezocht en dat bleek ook gebruikt te zijn in The Godfather. Althans, één kamer maar hoe en wat is onduidelijk gebleven. O ja, in Forza kun je ook cannoli kopen. Foto's met mijn mobiel heb ik daar niet gemaakt, alleen met de kleine Nikon dus fot's hebben we thuis pas.
Daarna zijn we naar het hotel gereden en hebben we verkoeling gevonden in het zwembad.
In de avond heb ik een noodreparatie aan het piepende bed uitgevoerd. Als een ware McGyver heb ik het piepen ingedamd met tandenstokers.
Geschreven door YtjeBart