‘s Heerenhoek- Vandiëres
60849 - 60460 = 389 km (5 uur gereden)
Vanmorgen om half elf in de bus gestapt. Eerst nog getankt en boodschappen gedaan en om 11.00 uur richting de tunnel. Het regende stevig maar we hopen (rekenen er op) dat het in Frankrijk beter is.
Om half twaalf rijden we België binnen en kunnen zonder “vaccinatie-controle” verder….Onderweg ergens in België op een parkeerplaats even gestopt om in onze bus wat broodjes met de salades van de jumbo te nuttigen. Connie als de ervaren trucker heeft ons daarna in 1 streep naar Nowack gebracht.
Daar aangekomen werden we ontvangen door een vriendelijke meneer die wel bijna onverstaanbaar was. Hij liep ook nogal ongelijk dus wij hebben het idee dat hij wellicht ooit een CVA gehad heeft. We hebben gelijk een fles Nowack Brut gekocht met een bevroren champagne-koeler en kregen ook twee glazen mee. Voor het eerst aangemeld met ons pasje van Franse Passion en werden aan een veldje gezet waar we zelfs onze eigen kampeertafel hadden. Het was ook nog een soort camping want er is ook nog een echt toiletgebouw en ook nog één of twee appartementen. Daarna gelijk de fles open getrokken en omdat de zon flink aan het schijnen was in in de schaduw van wat bomen genoten van deze heerlijke Brut. Toen we de fles net op hadden kwam er een Duits stel met een (dachten wij) bijna nieuwe Mercedes camper. Ook zij gewapend met een fles brut, champagnekoeler en twee glazen. (Het was bij het EK toen Duitsland-Portugal en Duitsland heeft toen met drie eigen goals van Portugal met 4-2 gewonnen).
De mevrouw van de wijnboerderij kwam nog vragen welk brood we wilden want dat konden we dan de volgende ochtend bij de receptie ophalen.
Wij hebben daarna onze zoete aardappels op de partygrill gelegd en onze vega-schnitzel in pan gebakken. We hebben vanwege de eerste druppels binnen gegeten en kort daarna barstte er een enorm onweer los wat begeleidt werd met regen en forse hagelstenen. Net geen pingpongballen zoals ooit in Italië maar we hoopten maar dat ze niet voor deuken in onze bus zouden zorgen. Daarna nog even een kopje thee gezet en daarna in bed nog wat gelezen.
Geschreven door Sybrens.reisverhalen