Vlakke etappe met een gemeen bergje aan het eind

Nederland, Berg en Dal

Vanmorgen om kwart voor tien vertrokken van de camping en nog even naar de Spar om wat versnaperingen voor de onderweglunch in te slaan. Daarna dus iets na tienen Arcen verlaten richting Groesbeek alwaar we nu op een terkkersveldje midden in het bos staan op een prachtige Staatsbosbeheercamping staan en omringd zijn door diverse vakantiefietsers.

We hebben vandaag vier keer de Maas overgestoken met behulp van diverse pontjes. Sommige met auto's en sommige alleen een voet-fietsveer. De prijzen varieerden tussen 90 cent en een euro per persoon dus dat was te doen. Na een uurtje fietsen (uiteraard) even gestopt bij het pontje richting wellerllooi voor een cappuccino en een stuk Limburgse vlaai. De emperatiur viel erg mee vandaag en kwam maar net boven de 30'C in tegenstelling tot gisteren toen het kwik ruim boven de 36'C kwam.

De hele dag windje schuin of helemaal tegen maar dat is met deze temperaturen zeker niet vervelend. We zijn net na Afferden even gestopt en op onze Helinox-stoeltjes met uitzicht over de Maas van onze lunch zitten genieten. Wat is dit toch een heerlijke manier van vakantie vieren.

Het wa wen bijna volledig Valcke etappe vandaag maar.... voor Plasmolen werden we verrast door een stevige klim en omdat we allebei op het middenpad stonden moesten we even stoppen om te schakelen. Het bleek een fors klimmetje voor onze niet echt geoefende klimbeentjes.

Na het klimmetje via een idyllisch bospaadje op weg naar de camping. En terwijl we bij een wat onduidelijke kruising midden in het bos stonden te kijken werden we spontaan de weg gewezen naar de camping door een meneer die of met zijn dochter of met zijn wel erg jonge vriendin aan het wandelen was... op de camping de nodige appjes gelezen van Yara en Tomas uit Jordanië en van Tessel uit Zeeland.

Op de camping van Staatsbosbeheer : camping Groesbeek, konden we ons via een computerscherm aanmelden en kregen we een stickertje voor op de tent als bewijs dat we betaald hadden. Tentje opgezet en snel naar Groesbeek voor de boodschappen en koud bier. Er stond toen een gezin op de fiets met twee nog jonge kinderen en er kwam net een meisje aan die we ook ook al op een van de pontjes hadden gezien. Na terugkeer van de supermarkt liep de camping vol met fietsers en nog 1 wandelaar.

Paar biertjes op , gegeten (pasta met courgette en zalm, en wat blijkt een alleengaande vakantiefietsende mevrouw zat ook aan de pasta met courgette en zalm) en nog wat gelezen en logboek bijgewerkt.

Vandaag 65 km gefietst

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.