Ik heb het idee dat ik op Cyprus meer met reisplanning ben bezig geweest dan nu. Hotels boeken gaat vlot. Bestemmingen zijn ook best snel bepaald. Rekening houden met de sollicitatiegesprekken en dan vooral goede internet verbinding zorgt voor wat oponthoud.
Tot nu toe is mijn reis bepaald door Larry die Penang, Malakka en Bukit Lawang voorstelde. De NL digital nomads die Penang en Pulau Tioman aanraadde. De Franse vrouw die Pulau We tipte.
Al twee weken eet heb ik drie maaltijden per dag. Tussendoor eet ik niks en drink ik graag een cendol, kokosshake van kokosvrucht en kokoswater, rosé water en rose milk en taro. Als mijn maag leeg raakt en ik water drink voel ik de peper in mijn maag weer oplossen met het water. Zo pittig als ik deze twee weken eet heb ik niet eerder achter elkaar gedaan. De afgelopen twee dagen heb ik in het hotel ontbeten en afgeblust met yoghurt en ook havermout met melk voelde prettig.
Ik zoek op waarom Indonesisch eten zo goed houdbaar is bij temperaturen van 35 graden. Blijkt dat het komt door de ingrediënten en bereidingsmethoden. Veel gerechten bevatten conserveermiddelen zoals kruiden, specerijen en kokosmelk, die helpen bederf te voorkomen. Bovendien worden veel gerechten gekookt of gestoofd, waardoor bacteriën worden gedood en de houdbaarheid wordt verlengd.
Geschreven door Sun.op.pad