Dwalen door Istanbul

Turkije, Istanbul

15° bewolkt 18 km

Eerst wil ik jullie bedanken voor de lieve berichten. Dank jullie wel. En ik ben nog niet eens aan mijn Sufitrail begonnen!

Heerlijk geslapen en wàt een ontbijt!
Eerst maar eens naar de telefoonwinkel voor mijn internet. Nou, dat was redelijk snel opgelost. Er zat nl. geen turkse simkaart in mijn telefoon (!?). Ben dus goed gepakt door de 'professional'. Een nieuwe simkaart erin met 20 GB internet. Zo, nu kan ik weer alles.
Heerlijk!
Eerst maar eens de moskee bij daglicht bekijken. Overal zijn katten en er staan hier en daar bakjes met brokjes en water. De katten zien er ook gezond uit.
Het blijkt een belangrijke moskee te zijn: de Eyüp Sultan moskee. Een groot complex met het graf van de sultan. Een turkse vrouw helpt mij om een hoofddoek om te doen. Zo schattig! Schoenen uit en kijken maar. Veel mensen prevelen gebeden. Het is een prachtig geheel van mozaïek.
Ik besluit naar de Galatabrug te lopen om een boottochtje te maken.
Het is wel leuk om zoveel mogelijk langs de Bosporus te wandelen. Onderweg kom ik langs de ommuring van de oude stad. Veel delen van de muur staan nog tussen de huizen. Heel charmant. De huizen hebben vaak allerlei kleuren. Een genot om naar te kijken. Ook kom ik langs een prachtige, witte grieks-orthodoxe kerk en dan kan al snel de Galata brug zien.
Ik kies voor de veerpont, die het eerste wegvaart. Dat wordt de pont naar Kadiköy. Het is best druk op de pont. Hij brengt me binnen een half uurtje naar de overkant.
Er is een gezellige promenade met veel bankjes en muziek. En.....weinig tot geen toeristen. Ik loop een druk straatje in. Één en al winkel. Nou ja, winkel. Het zijn meer kamertjes. Dan zie ik iets, wat ik niet aan mijn neus voorbij kan laten gaan. Een beker gevuld met een soort chocolademousse. Als ik hem aanwijs zegt de verkoper: 'Ah, kitkat'. Er ligt inderdaad ook een stukje kitkat bovenop. Dat wordt smullen!
Inmiddels is het weer spitsuur. Wat een auto's en getoeter langs de promenade! Ik kan door rijen dik gewoon oversteken. Het verkeer staat muurvast.
Ik neem de eerstvolgende boot terug. Ik stap uit aan de andere kant van de Galatabrug. Bij een restaurant spreekt een Turk mij aan om in zijn restaurant te komen eten. Ik geef aan dat ik geen honger heb. Oh, maar ik mag ook alleen een wijntje komen drinken. Dat is niet tegen dovemansoren gezegd. Lekker even zitten; dat had ik alleen nog maar op de boot gedaan. Na een uurtje krijg ik toch wel trek.
5 kleine schnitzels, rijst, patat, paprika en tomaat zijn zo verdwenen. Dan nog een heerlijke cappucino en ik ben weer de oude. Ik wandel over de Galatabrug (altijd leuk) en loop naar de metro. Die brengt me vlak bij het hotel.
Het is best fris geworden, maar in de lobby is het zalig warm. Ik zie de receptionist, waar ik gisteren mee gesproken had over de reservering van Gert. Hij neemt er ruim de tijd voor om te zorgen dat Gert zijn geld terugkrijgt. Even later heeft Gert bericht dat dat gaat lukken. Nu moet het alleen nog gestort worden......

Bedtijd! 🕦

Geschreven door

Al 17 reacties bij dit reisverslag

Leuk verhaal, maar waar zijn de foto’s? Het klinkt heel mooi.

Kim 2025-04-30 23:01:58

Komen eraan.

Rinawandelt 2025-04-30 23:22:28

Wat heerlijk, je bent er!! Heb je Victor en Hetty al ontmoet, dat zijn Pelgrimsvriendjes van mij.

Marja 2025-04-30 23:22:29

Morgen. Ik heb ze wel via WhatsApp gesproken.

Rinawandelt 2025-04-30 23:23:18

Wat heerlijk om dit weer te lezen..ga gewoon mee op reis..ik kijk al weer uit naar het volgende verhaal..Rina bedankt..🍀🥳🍀

Thea 2025-04-30 23:27:32

Wat fijn dat je telefoon problemen opgelost zijn. Ben het op gaan zoeken hoe de moskee, de brug en het stadje er uit ziet. Wat eigenlijk best leuk was om te doen. Wat een grote moskee en wat ziet het er daar leuk uit. Dat word genieten de komende dagen. Veel plezier.

Cynthia 2025-04-30 23:59:22

Leuk Rina. Genieten!

Elza 2025-05-01 06:45:30

Wat een fantastisch verhaal en wat een leue foto's, top

Carin Gozeling 2025-05-01 07:06:31

@Cynthia: ik heb inmiddels foto's toegevoegd. Die kan je onderaan het verslag zien.

Rinawandelt 2025-05-01 07:39:56

Een leuk verhaal, ach ja soms gaan de dingen zo. Mooie foto’s!

Wil 2025-05-01 07:44:47

Wat een begin van jouw avontuur en zo’n lang verslag. Leuk om te lezen. Sterkte bij je eerste stappen op het Sufitrail.

Ric 2025-05-01 08:33:20

Fijn dat alles nu geregeld is en dat je nu gewoon kan rondkijken. Genieten maar.

Wesley 2025-05-01 08:37:55

Geweldig weer en super leuk om te volgen! Istanbul staat ook nog op ons verlanglijstje!

Erica de Brouwer 2025-05-01 09:20:27

Wat een rijkdom aan ervaringen. Frank en vrij en de wereld aan je voeten.

Leen van Netten 2025-05-01 09:56:33

Dat hoofddoekje staat je wel, misschien iets voor thuis😅😂

Ina 2025-05-01 17:50:44

Wat ziet het er allemaal schitterend uit. Jij ook met je hoofddoek! De dag beginnen met een heerlijk en gezond ontbijt en wandelend door de stad van alles tegenkomen. Heel veel interessants en heel veel lekkers. Vooral de chocolade creaties, die lijken mij ook heerlijk. Mooie herinneringen voor later.

Jos 2025-05-01 18:56:56

Een hele mooie wandeling gewenst Rina. Leuke/mooie foto's en verslagen! Dankjewel🙏 En zo loop ik toch een beetje met je mee!

Simone de Jong 2025-05-04 18:12:22
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.