6 juli, kanaal van Korinthe

Griekenland, Korinthos

Vandaag waren we laat met opstaan zo rond een uur of elf, het was zeer warm vandaag.

We moeten weer boodschappen doen, vooral drinken halen en wat te eten vanavond. Dus wat te doen gezocht in de buurt van de camping, dat werd het kanaal van Korinthe en de plaats die erbij ligt Korinthos, waar ook de Lidl lag waar we boodschappen gedaan hebben.

Na het ontbijt naar het kanaal van Korinthe gereden;
Wikipedia:
Het Kanaal van Korinthe (Grieks: Διώρυγα της Κορίνθου) is een kunstmatige waterweg in Griekenland. Het werd in het laatste decennium van de 19e eeuw aangelegd op de plaats waar de Landengte van Korinthe op zijn smalst is, namelijk 6343 m. Het lijnrechte kanaal is circa 6,3 km lang, 23 m breed en zo’n 8 m diep. De grote gaten in de wand zijn veroorzaakt door springstof, toen in de Tweede Wereldoorlog de doorvaart werd geblokkeerd.

De zes bruggen (vijf voor het autoverkeer, één voor de spoorweg) die de Peloponnesos met het Europese vasteland verbinden, liggen ongeveer 70 m boven de waterspiegel. Het kanaal heeft de vaarweg tussen Piraeus en de Ionische Zee met ongeveer 350 km verkort. Toch is het enkel geschikt voor middelgrote schepen, want sterke stromingen maken het gevaarlijk voor kleine bootjes, terwijl de geringe diepgang een bezwaar is voor grote schepen van meer dan 10.000 ton. Een sleepboot loodst de vaarschepen erdoorheen in een halfuur. Dit gebeurt omzichtig, want de bijna loodrechte wanden van grind en leem brokkelen regelmatig af. Lange wachttijden, hoge tolkosten en gevaarlijk manoeuvreren dragen evenmin bij aan een intensief gebruik.

Daarna doorgereden naar Korinthos, een leuke plaats met veel winkels echter allen gesloten tussen 14 en 18 uur (het tijdstip waarop wij er waren). Voor de oma’s onder ons waar er wel zeeeeeeer veeeeeel winkels met baby/kinderkleding. Nadat we iets gedronken hadden even door de haven gelopen en de naar de Lidl gereden.

Eenmaal terug op de camping nog even gesnorkeld en een aantal leuke schelpen opgedoken, op die plek waren overigens ook zeer veel verschillende vissen. ‘S Avonds hebben we kantonese kip op de skottelbraai gemaakt.

Morgen gaan we naar het Theater van Epidaurus.





Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.