Op de verjaardag van Yvon, nog gefeliciteerd Yvon x van ons.
Vanmorgen toen we wakker werden was het eindelijk droog, het heeft de hele nacht geregend. Vandaag een rit van 212 km voor de boeg naar Yoho park en we willen onderweg ook nog een hoop zien dus vroeg vertrokken om half 9.
Eerst terug gereden naar Revelstoke want toen we gisteren naar de camping reden stond de aanwijzing langs de weg om de benzine stand te checken want de volgende pomp was pas over 150 km ! Deze raad dus maar even opgevolgd.
Na 25 km de eerste stop gemaakt een korte wandeling van een half uur gemaakt door een klein natuur gebiedje met “skunk cabbage”. Vlak na deze wandeling een volgende wandeling gemaakt door het bos met “Giant ceddars” enkele van deze bomen zijn meer dan 500 jaar oud en onwijs hoog. Na 40 km nogmaals gestopt voor nog een kleine wandeling door een “regenwoud”.
Daarna via Glacier park doorgereden, onderweg nog eenmaal gestopt bij een oude spoorbrug welke verwoest is door een lawine, op deze mooie plek naast een riviertje gegeten.
Onderweg nog de tijd een uur vooruit moeten zetten omdat we een andere tijdzone ingingen, het is nu nog maar 8 uur verschil (vroeger) met Nederland.
In Golden een plaatsje, 50 km voor onze eindbestemming voor vandaag gestopt bij de Mac om hamburger te eten.
Daarna door het Yoho park naar de Takakkaw Falls gereden in de veronderstelling dat daar een camping zou zijn waar je met de camper op mocht echter dat was een camping alleen voor tenten. Wel natuurlijk de watervallen bekeken, indrukwekkend ruim 200 meter hoog.
Maar weer terug gereden naar het begin deze ravijn waar ook een camping zat, camping “Kicking Horse”.
Deze weg was nog wel even een belevenis want ongeveer halverwege zat er een haarspeldbocht (of zoals Linda zou zeggen een krulspeldbocht) welke niet in één keer te nemen was je moest een keer steken, Lia vond dit een zeer prettige ervaring !! Op de terug weg gevraagd om deze bocht te filmen, helaas niet gelukt ze dacht dat ze een het filmen was maar camera stond niet aan hoezo zenuwen.
De berenbel doet goed zijn werk nog steeds geen beren gezien wel nogmaals herten onderweg maar dat wordt al gewoon dus niet meer gefotografeerd.
Grote gedeeltes van de weg hebben we ons zitten vergapen aan de mooie uitzichten en bergen wat een mooi land.
O ja en wat deed het weer vandaag, het was redelijk af en toe nog slecht zicht, af en toe regen bij de waterval iets meer regen maar nu op de camping is het droog.
Door de late hamburger hebben we geen trek in avondeten we eten vanavond wel makkelijk. De bedoeling is dat we morgen in dit park blijven er zijn nog een aantal dingen die we willen zien.
En Harrie een camper is inderdaad leuk en handig voor dit sort reizen veel beter als een caravan komt natuurlijk ook wel door de ruimte en alle gemakken die erop zitten.
Geschreven door Remkoenlia