Vanmorgen waren we vroeg op (de zon overigens ook weer).
Na het ontbijt zijn we richting Sintra vertrokken (rond 10 uur) het ligt ongeveer 20 km van de camping. Sintra ligt in het beboste gebergte van natuurpark Serra da Sintra, zo'n 30 kilometer van Lissabon. De bergen, bossen en de nabijheid van de oceaan zorgen voor een zacht klimaat: relatief koel in de zomer en vrijwel geen vorst in de winter. Het hele gebied is uitgeroepen tot UNESCO Werelderfgoed.
Via een mooie toeristische weg/boerenweg bepaald door het navigatie systeem, door de heuvels kwamen we allereerst aan bij Palacio Nacional da Pena.
Een sprookjesachtig kasteel in rood, geel en grijs bovenop de heuvel met een schitterende tuin eromheen om er te komen moesten we een steile klim maken maar die was het zeker waard. Het paleis gebouwd rond 1850 op de ruines van een voormalig klooster gebouwd, dat in 1755 na een aardbeving en overstroming ernstige schade was toegebracht. Overigens door dezelfde aardbeving en overstroming wordt ook bijna compleet Lissabon verwoest.
Na het Palacio een bezoek gebracht aan Castelo dos Mouros "Morenkasteel" gebouwd bovenop een andere heuvel, de muren rond het kasteel hebben een totale lengte van 450 meter en de hoogste toren is te bereiken via een trap met 500 treden. Het kasteel is rond de 9e en 10e eeuw gebouwd en overziet een groot gedeelte. Ook hier weer veel geklommen maar ook zeker de moeite waard.
Hierna nog een bezoek gebracht aan Quinta da Regaleira. Een domein wat aangekocht is door een Braziliaanse handelaar (Carvalho Monteiro) om zijn rijkdom te etaleren en dat is aardig gelukt moeten we zeggen. Het staat vooral bekend om zijn prachtige draaitrap rond een waterput als die afloopt naar beneden kom je in onderaardse gangen terecht maar ook de kapel en herenhuis is het bezoeken waard.
Inmiddels was het half zeven geworden en zijn we snel nog wat boodschappen gaan doen en terug naar de camping.
Voor een video impressie van vandaag zie ook ;
https://youtu.be/54IQGzFyu_Y Het was vandaag lekker weer niet te warm wel de hele dag zon en veel mooie dingen gezien.
Geschreven door Remkoenlia