Ötzi dorf en Greifvogelpark

Oostenrijk, Ötz

Hallo Liebe Freunde,
Vandaag weer een dag met mooie weersvooruitzichten (28 Celsius), en zoals gisteren al aangekondigd gaan we vandaag het leuke, aangename en het educatieve met elkaar verenigen.
Na weer een heerlijk ontbijt vertrekken we naar het Ötzidorf dat ligt in het dorpje Umhausen niet ver van Laengenfeld, vlakbij de hoogste waterval van tirol, de Stubenwasserfall. In dit kunstmatige dorpje wordt de omgeving en leefwereld van Oetzi nagebootst.

In 1991 zorgde de vondst van de uit het jaar 4000 voor Christus stammende IJSMUMMIE voor een ware sensatie. Als aanwinst en bron van informatie voor vele onderzoekers en archeologen werd Ötzi al snel wereldberoemd.
In het Ötzi-dorp kwamen we alles te weten over het leven in de Steentijd. Alles is hier zo authentiek mogelijk nagebouwd: de laat neolithische hutten (met oventjes!), de offerplaats, de boomstamkano en de rotsspelen, het bivak van de jagers, de steenkamers en menhirs, de karren en ook Ötzi's hut met graanopslag - dit alles en nog veel meer zorgde voor een ware belevenis. Ook dieren 'uit de Steentijd', zoals wilde paarden, zwijnen, schapen, geiten en ossen hebben in dit 11.000 m² grote museum genoeg plaats.

Na hier uitvoerig rond te hebben gekeken te hebben zijn we naar het ernaast gelegen Greifvogelpark gegaan.
Het Greifvogelpark Umhausen, ook wel Roofvogelpark Umhausen, is een nieuwe attractie in Umhausen in het Ötztal. Het Greifvogelpark ligt aan de voet van de Stuibenfall en naast het Ötzidorf. Op een oppervlakte van ruim 5.000 m² leven meer dan 15 verschillende roofvogels, zoals gieren, uilen en buizerds.
De dieren in het Greifvogelpark Umhausen leven in paren en worden getraind door professionele vogeltrainers. In de speciaal ingerichte arena kunnen zo’n 300 personen genieten van de spectaculaire kunsten van de vogels. Tijdens de 40 minuten durende show wordt er van alles verteld en leer je meer over de historie van de valkerij en de verschillende dieren.
Zo'n show blijft altijd indrukwekkend om te zien en te ervaren als zulke grote vogels over je hoofd heen suizen. Soms moeten we echt (ik weet niet wat er gebeurd als je het niet doet) bukken. De meiden vonden het leuk en spannend.

Weer terug bij het hotel heeft Annemarie met Pleun nog een wandeling gemaakt met King naar de Starkenbergersee, waar ze ook heerlijk hebben gezwommen. Volgens een Oostenrijkse vrouw die daar dagelijks gaat zwemmen, is het water erg goed voor de huid. Dit verklaard natuurlijk waarom ik Annemarie en Pleun bijna niet herkende bij terugkomst. Een complete metamorfose.

Morgen, gaan we ons vertier zoeken op 2.2.00 meter hoogte. Benieuwd? Lees morgen onze nieuwe avonturen
Bis morgen

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Al een paar dagen niets van me laten horen, maar ik volg jullie op de voet. Weer prachtige verhalen en foto's. Jullie vermaken je wel. Hier is het momenteel afzien. Nog 1 dagje en dan zakt de temperatuur gelukkig weer wat want het is wel een beetje veel van het goede op het moment. Geniet nog lekker een aantal dagen! Xx

Noortje 2018-07-26 22:48:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.