Vandaag staat het dan eindelijk te gebeuren volgens de weersvoorspellingen: regen van 7 uur in de morgen tot zo ongeveer de avond. Af en toe flink. Dus in de avond alles zo neergezet dat we in de tent alles droog kunnen inpakken. Op de buitentent na. We staan om kwart voor 8 op omdat het op dat moment nog droog is. En dat blijft het de eerste 2 uur, dus hoe het is om in de regen op te breken weten we nog steeds niet.
Na een ontbijt in Agriturismo Podere Violini vertrekken we richting Alghiari. Dat kunnen we droog bekijken. De weg naar het centrum is heel steil, minstens 15%. Dus dat betekent lopen. Het is een heel mooi kleine stadje. We beeldenen ons in dat we er een pandje kopen, het zal wel bij praten blijven:).
Na Alghiari begint het dan toch te regenen; het gaat steeds harder regenen, en dat terwijl we 10 km flink moeten klimmen. Dat gaat nog een poos zonder regenjas, maar dan ontkomen we er niet aan. Nico in vol ornaat, ik denk dat het zonder overschoenen kan (oke Nico je had gelijk - natte voeten). De uitzichten zijn mooi, met zon zal het er vast nog fantastischer uit zien. In de stromende regen komen we in Arezzo aan. Bij aankomst wordt het droog. We hebben een kamer geboekt die aan de winkelstraat zit, Corso Italiano. Even lekker opdrogen. En de highlights bekijken, want het zou zo'n 2 uur droog zijn. In de avond en pastaatje/hamburger op het grote plein (relatief duur, maar veel was dicht op dinsdag). En en ijsje bij de Gelateria. We bekijken op de Italiaanse tv nog een beetje naar het Songfestival. Lekker lui.
Tip van de dag: trek bij flinke regen overschoenen aan :)
Geschreven door NicoenChristine.fietsen.weg