We zijn in Nicaragua gearriveerd!

Guatemala, Lanquín

Beste allemaal,

Gisteren zijn we na een busreis van 16 uur vanuit Guatemala, via El Salvador en Honduras, aangekomen in Nicaragua. Weer een paar landen aan onze lijst toegevoegd 🙌. De geplande reistijd was 18 uur, dus dat viel reuze mee. We waren al na 1,5 uur door de grens van Nicaragua heen, wat ook wel 4 uur kan duren. De vrachtauto's staan zelfs 3 à 4 dagen te wachten voor die grens 🤪.

Gelukkig begonnen we heel goed uitgerust aan deze lange en vermoeiende reis, omdat we de laatste 2 weken in Guatemala vooral hebben gerelaxed in mooie natuur.

Allereerst zijn we een paar dagen bij de beroemde Semuc Champey pools geweest. We logeerden daar in een houten huisje aan een rivier, ver van de bewoonde wereld. Een heerlijke plek, met als enige minpuntje dat het eten in het bijbehorende restaurant nogal vies was 🥴. Daar vandaan konden we klimmen naar een uitzichtpunt, waar je de onwerkelijk groene baden en watervalletjes van bovenaf kunt bekijken. Na de afdaling hebben we natuurlijk heerlijk in het water en in de zon gezeten.

Op een rondreis in Guatemala mogen de Maya ruïnes van Tikal niet ontbreken, zeggen alle reisgidsen. Dus we hebben een grote omweg gemaakt om naar Flores in het verre Noorden te gaan en van daaruit een dag naar de ruïnes. Tja, niet vervelend, maar ook niet geweldig. Het is een groot complex met imposante, goed bewaarde ruïnes, die in een mooie jungle liggen. Maar de ruïnes in Mexico vonden we veel mooier, minder aangeharkt.
Flores is wel een heel leuk, kleurig plaatsje, wat op een eiland ligt (of heet het geen eiland meer als er een brug is aangelegd?). Vandaar zijn we nog met een bootje naar een ander eiland gegaan voor een prachtige wandeling.

En vervolgens naar onze laatste en mooiste bestemming: Rio Dulce oftewel zoete rivier. Daar verbleven we aan een doodlopende zijtak van deze rivier, waar je alleen met een bootje kon komen. Weer in een heel mooi houten huisje. De voornaamste bezigheden waren een beetje kayakken, zitten aan het water en over de rivier uitkijken, waar schildpadden liggen te zonnen op een boomstronk en mooie vogels voorbijvliegen. En deze keer had het restaurant heerlijk eten, dus dat was 4 dagen genieten. We hebben ook een dagtocht gemaakt naar een kloof, waar een schipper ons doorheen roeide. Daarna naar een heetwaterwaterval (mooi woord voor galgje;-). Een geweldige sensatie dat je tot je middel in redelijk fris water staat en dan een soort nek- , schouder- en rugmassage krijgt met loeiheet water. Totaal ontspannend en nog nooit eerder zoiets meegemaakt.

Voor we Guatemala hebben verlaten zijn we nog een dag terug geweest naar Antigua, omdat daar de bus naar Nicaragua vertrok. Dat was een leuke afsluiter omdat we daar 6 weken geleden begonnen waren.

Nu zijn we benieuwd wat Nicaragua ons gaat brengen. In ieder geval meer tropische warmte, dus kunnen eindelijk de zonnejurkjes weer eens uit de koffer en blij zijn met alleen koud water in de douche 😁.

Groet, Lies en Nelline






Geschreven door

Al 14 reacties bij dit reisverslag

Wow, wat een prachtige plaatjes toch weer!

Chantal 2024-01-28 07:35:34

Prachtige foto's weer! De specht is een poster waard.

Anneke 2024-01-28 07:38:12

Wat zijn jullie toch bofkonten. Wat een prachtige natuur en super mooie reis. Geniet van het nieuwe dat jullie weer gaan zien. Liefs!!!!

Henny 2024-01-28 09:10:06

Prachtige foto's en die heetwaterwaterval lijkt me heerlijk! Nu op naar weer nieuwe verhalen, avonturen en foto's...

Ann 2024-01-28 09:43:49

Zo, dat is pas echt vakantie vieren. Mooie indruk van jullie reis. Veel moois ook weer in Nicaragua toegewenst.

Tineke 2024-01-28 10:18:16

Leuk om te lezen. Geniet lekker.

Ernst 2024-01-28 11:37:42

Wat een prachtige foto’s! Een genot om elke keer jullie reisverslag te lezen en de foto’s te bewonderen.

Anouchka 2024-01-28 14:34:39

Een schat aan herinneringen toegevoegd aan jullie koffer vol avonturen. Geweldig en ook bewonderenswaardig hoe jullie deze reis gepland hebben. Vandaag gaf ik les over het verschil in culturen en dat we als mens waardevol zijn en een andere cultuur betekent "anders" te zijn en geen waardeoordeel bevat. Dat is hier in onze kerkelijke gemeenschap een ding, een kleine groep 11 nationaliteiten, 90 procent afkomstig uit Centraal en Zuid Amerika. Wij zijn de enige noord-europeanen. Als metafoor koos ik een videootje over de Amazone en Rio Negro....blending together, mingling. https://m.youtube.com/watch?v=5bengijtSMk Lieve dames, we hopen jullie nog dit jaar in Albatera te begroeten, geniet ze verder, stay safe. Groetjes

Margriet 2024-01-28 15:30:31

Een matras van pinda's in een kruiwagen als kinderwagen... Mooi!

Carla 2024-01-28 17:12:24

Klinkt goed allemaal!

Anne 2024-01-28 18:57:41

Bizar zo'n waterval; ongekend. En inderdaad Carla, die baby tussen de pinda's weerspiegeld een heel ander leven daar, dan in Nederland. Prachtig!

Jo 2024-01-28 19:12:53

Prachtige foto's!

Wil Notenboom 2024-01-28 20:58:38

Wauw, prachtig!! Een van de eerste beelden, dat meisje ih water, was dat overstroomd gebied? Die waterval... zucht...

Esmeralda 2024-01-30 17:18:38

Zijn jullie nog gestopt in Honduras trouwens? Dat staat zó op mijn lijst.., maar dat ziet er al jaren erg onveilig uit. Ik vroeg mij af of het in werkelijkheid ietwat meevalt.

Esmeralda 2024-01-30 17:24:45
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.