Kerst in Costa Rica.....

Costa Rica, Ángeles

is helemaal aan ons voorbij gegaan 😁. Het was hier koud, winderig en nat en we deden ons best om in huis een beetje warm te blijven. Niets om jaloers op te zijn dus 😉.

Maar voor de katholieke Costaricanen is kerst wel een belangrijk feest. Het hoogtepunt is de avond van 24 december. Dan komen families bij elkaar, eten samen en zijn er veel kadootjes voor de kinderen. De huizen hebben bijna allemaal op de een of andere manier wel iets van kerstversiering in de tuin staan. Van complete kerstmannen in sleden met rendieren tot goed gevulde kerststalletjes. Hoewel het kindje Jezus in de kribbe wel heel vaak ontbrak. Waar die dan was......????? Misschien mocht hij er pas op 25 december in?

Maar even terugkomend op de kou. We hebben zo'n dag of 5 te maken gehad met een extreem koudefront, zeer ongebruikelijk voor deze tijd van het jaar. Het huis hier heeft geen verwarming alleen een klein heatertje waar je net de wc warm mee krijgt. En jullie begrijpen het vast, om nu met z'n tweeën 5 dagen op de wc te gaan zitten........
Alternatief was veel kleren aan en onder een dekentje op de bank.

Het gekke was dat 15 km verderop in een volgend dal, de zon volop scheen. Dus we trokken er zoveel mogelijk op uit. Gelukkig hebben we een auto!!
Prachtige wandelingen gemaakt en zoveel mooie bloemen gezien en mensen ontmoet. Zo kwamen we een boertje van 75 tegen die met zijn voeten stampend op wat leek op hooi, frigolles (ofwel rode bonen) van de dop aan het scheiden was. Hij vond het hartstikke leuk dat we zo geïnteresseerd waren en stampte nog wat extra toen we een filmpje van hem maakten.

Met oud en nieuw blijven we ook gewoon lekker thuis en slapen waarschijnlijk zoals elke avond om 9 uur 😴. Maar nieuwjaarsdag zijn we uitgenodigd bij Ghislaine en Steve, een van de vele gepensioneerde koppels hier, die ons en anderen gaan verwelkomen met bubbels en eigengemaakte chocoladetaart.

Laat 2022 maar beginnen!!


Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk om jullie reisverslag te lezen en het plezier wat het uitstraalt. Fijne jaarwisseling, ook namens de buurman

Marianne 2021-12-28 15:44:29

Mooie foto's weer. Maar veel naar dat zonnige dal dus, brrrr En ja, Jezus mag pas in de kribbe als hij geboren is dames. Als het goed is waren de koningen ook nog onderweg. Hier niet koud maar regen en donker. Veel plezier nog.

Francien 2021-12-28 15:59:55

Die bloemen! Geweldig. En die temperatuurverschillen. Bizar toch? Veel gezelligheid in ieder geval alvast toegewenst op nieuwjaarsdag. Liefs, Jo

Jo 2021-12-28 16:11:18

Samen op de wc lijkt gezellig, maar moet toch ook niet te lang duren hé 😅. Gelukkig bracht het koude weer jullie wel weer op mooie plekjes met prachtige mensen! Telkens een plezier om jullie verhalen te lezen en die foto's zijn geweldig 😍. Fijne jaarwisseling gewenst! 🥂😘

Ann 2021-12-28 16:45:29

Wat een geweldige foto's en leuk verhaal weer! Jammer dat het zo koud was met kerst, hopelijk is oud en nieuw wel zonovergoten. Nou ja, overdag dan... Geniet van alles!

Lilian 2021-12-28 16:52:40

Hoop dat koudefront weer verdwenen is. Gelukkig kunnen jullie op pad en bijzondere mensen ontmoeten en de natuur in. Mooie tijd nog en liefs van Terschelling x.

Moniek 2021-12-28 17:26:35

Brr, koud en niet kunnen verwarmen terwijl jullie juist de kou ontvluchten. Costa Rica hoort nat te sijn, niet koud. Nu ja, gelukkig is er het buurdal! Veel plezier alvast bij de buurtjes en ja, als het kindeke nog niet geboren is, kan hij ook nog niet in de stal liggen 😀

Tineke 2021-12-28 19:19:47

Weer een super leuk verslag! En wat was het fijn om elkaar te bellen Lies. Heel veel groetjes en tot het volgende verslag 😀 Groetjes Henny

Henny 2021-12-28 22:57:58

Niet alleen Jezus ontbreekt in de kribbe, ook in de buik. Wonder!

KeesN 2021-12-29 16:52:28

Hoi Lies en Nel, mooi verslag weer, keep them coming! De natuur daar lijkt me geweldig mooi en divers. Mijn collega die er was vond dat het meest indrukwekkend. Ik benieuwd wat jullie verder in het land nog allemaal gaan tegenkomen. Dat kindje wat niet in de kribbe ligt; heeft dat niet te maken met dat je het kindeke Jezus niet mag uitbeelden bij de streng katholieken? Uit mijn jeugd kan ik me ook nog wel vaag herinneren dat niet altijd er een kind in de kribbe lag. Grappig, wij kijken hier naar schaatsen.... Jullie naar boertjes en bloemen... grts, Ronald

Ronald 2021-12-30 13:44:32

Ha meiden, Weer leuk om te lezen en mee te beleven! Liefs Jo

Jo 2022-01-04 09:41:31
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.