En weer op pad

Guatemala, San Juan La Laguna

Ha lieve volgers,

Hopelijk hebben jullie allemaal goede feestdagen gehad en is het jaar voor iedereen mooi begonnen. Voor de schaatsers onder jullie kan het in ieder geval niet meer stuk, getuige de foto's die we op facebook of via de Whatsapp voorbij zien komen.

Wij zijn na 2,5 week Antigua weer en route gegaan. Eerst moeten we even kwijt dat Guatemala zo verschrikkelijk mooi is: de mensen, de natuur, de kleurigheid, de verschillende traditionele kleding, de plekken waar we komen. Het is bijna ondoenlijk om dat allemaal in een verslag te omschrijven. Maar we doen een poging 😁.

Onze eerste stop was het prachtige Lake Atitlan. Een groot zoetwatermeer met langs de glooiende oevers diverse mooie plaatsjes. De meeste zijn alleen per boot te bereiken, dus ook wij gingen naar ons adres en een paar andere plaatsjes met een watertaxi. Dat is op zich al een belevenis. We verbleven in een kunstzinnig dorpje, San Juan de Laguna, dat tot onze verbazing elke middag overlopen wordt door toeristen. Maar gelukkig was het verder heel rustig. We zaten daar in een hotel in een kamer met uitzicht op het meer en de omliggende bergen. Jullie snappen wel dat alleen daar zijn al geweldig was.

De volgende stop was Quetzaltenango (Xela), de tweede stad na Guatamala City. Een grote drukke stad, erg arm en geen toeristische bestemming. Veel oude stinkende bussen en vrachtauto's, wat maakte dat we ons vertier vooral buiten de stad zochten (ok, niet alles in Guatemala is even mooi 🤭).

Een van de uitstapjes was San Andres Xecul waar een prachtige gele kerk staat (zie de foto's). Het geloof is erg belangrijk voor de Guatamalteken. Werkelijk overal waar je komt zie je wel een verwijzing naar het geloof. In de bus staan boven de chauffeur teksten als God is liefde of God is mijn vriend. In restaurants en hotels/Airbnbs zie je placemats en mokken met godsvruchtige spreuken en Jezus aan het kruis hebben we ook al vaak zien hangen 😉. Geloof is hier een mix van katholicisme en Mayatradities. Witte kerken en ongelijke kruizen zijn katholiek en gekleurde kerken en gelijke kruizen zijn Maya. Ook de graven zijn wit of gekleurd, maar als mensen van gemengde afkomst zijn wordt wit en gekleurd gecombineerd. Ook zie je soms bij een katholieke kerk of kerkhof mensen rituelen uitvoeren en offeren volgens de Mayatradities. Het blijft echt fascinerend om dat te zien.

Vanuit Xela gingen we naar Chichicastenango, een klein en gezellig dorpje, dat bekend staat om zijn grote en bijzonder kleurige markt. We hebben daar zelfs een souvenir gekocht, wat nog 2,5 maand mee moet reizen. Gelukkig zijn we al een korte broek en een paar sokken kwijtgeraakt 😂.

We reizen nog steeds met lokale bussen, die soms onbehoorlijk vol zitten. Het ergste was wel op de weg vol haarspeldbochten van Chichicastenango naar Coban. In een busje voor echt maximaal 16 personen zaten er op het hoogtepunt 28 in 😯🥴. En de bijrijder hing zelf achterop de auto aan een trapje. Onderweg proberen er dan ook nog bij elke stop verkopers de bus in te komen met etenswaren. Na zo'n reis moeten we wel even bijkomen.

Momenteel zijn we in Coban, met een Nationaal Park aan de rand van de stad, waar we prachtig gewandeld hebben. We maken hier een korte tussenstop voor we naar onze laatste 3 bestemmingen in Guatemala gaan.

Lieve groet,

Nelline en Lies


Geschreven door

Al 16 reacties bij dit reisverslag

Hallo buurtjes Leuk geschreven verslag weer! Prachtige foto's! IK weet niet waarom wij in Nederland altijd over het OV klagen, het jan altijd erger! 😂 Geniet van alle mooie dingen. 😎

Esther 2024-01-14 07:46:52

Wat veel fleur en kleur. Prachtig. En gelukkig is de zegening van de teflon koekenpan daar ook doorgedrongen en ook nog in het geel 😄

Mirjam 2024-01-14 08:31:54

Wowwww ik krijg hierbij echt het gevoel: hier moet ik ook naartoe. En jullie weten, ik ben nogal bescheiden daarin 😂. Wat een geweldige verhalen weer en die foto’s 😍. Doeiiiii

Henny 2024-01-14 09:02:06

Wat een kleuren toch, het zal hier erg grijs aantonen als jullie terug zijn. Dank weer voor het mooie verhaal en een goede voortzetting van de reis.

Tiineke 2024-01-14 10:17:07

Vooral heel kleurig en fleurig daar. Hier is het nat en grijs. Nou ja, als het hartje maar niet somber is.

Carla 2024-01-14 12:05:36

Mooi verhaal en prachtige, kleurrijke foto's. Dat doet een mens goed in deze grijze Hollandse winter. Heb 't goed!

Marleen 2024-01-14 12:23:42

Wat een avontuur.

Wil en Piet Notenboom 2024-01-14 13:00:02

Wat een kleurenpracht. Best heel fijn op de volgende grijze natte zondag hier in Utrecht.

Ingrid 2024-01-14 15:53:59

Wat een vrolijke boel, ook die straten, die houten "vloer" op dat uitzichtpunt en die fantastische foto van een markt. Jullie kunnen er wel je werk van maken; foto's aanbieden aan leuke, kleine niet al te commerciële reisorganisaties. Is dat wat?

Jo 2024-01-14 17:41:10

Mooie foto's weer! Veel plezier nog en groetjes vanuit de besneeuwde Alpen.

Francien 2024-01-15 08:44:47

Leuk weer! Het OV zit hier op sommige momenten anders ook propvol hoor, maar neen, ze hangen niet buiten 🤭. Die kleuren zijn adembenemend... Op naar meer!

Ann 2024-01-15 10:00:07

Opnieuw een leuk verslag met kleurrijke foto's. Bij 1 van de foto's: let op de koolbladeren op haar hoofd. Inderdaad koolbladeren op het hoofd van de vrouw bij de groenten. Wij horen vast nog wel een keer, wat dit voor effect kan geven. Mooie reis verder!

Joke 2024-01-15 10:29:21

Mooi blog weer Nel en Lies, Prachtig weer, die mensen vooral ook. Doorgroefde gezichten, klein van stuk, relaxed. Ik zie en hoor jullie niet zo over regen of slecht weer. Koudere nachten kan ik me voorstellen. grtjes, ROnald

Ronald 2024-01-15 20:49:36

Hallo avonturiers, ik ben juist 4 dagen in NL geweest voor bezoek aan fam. en vrienden. Kwam aan op een dag met een grijs wolkendek en herinner me meteen waarom Spanje en landen in zonnige streken ons zo goed doen. De grijze luchten doen kleur verdwijnen. Jullie genieten en ik kan het me zo goed voorstellen. Heb met Henri en Marijke in het NH Hotel ontbeten, zij zijn fan van Costa Rica mede omdat M's dochter daar woont, maar vooral voor de natuur en de kleuren. Prachtige foto's en elke dag opnieuw toevoegen aan jullie voorraad herinneringen. Dank voor het schrijven van het verslag. Hartelijke groet, Margriet (ik heb net de sneeuw in NL ontlopen).

Margriet 2024-01-19 15:47:54

Dat geloof brengt je weer terug naar de tijd in de Bilt. Daar was je ook omringd door gelovigen alhoewel niet zo kleurrijk. Ik zag op een van de foto's de Blokker dependance waar de koekenpannen te koop uitgesteld staan. Hebben die ook een webpagina of alleen fysieke winkels?

Ernst 2024-01-28 12:46:38

Wat een heerlijke kleurigheid!! Wat geweldig ook hoe verschillende geloven probleemloos door elkaar beleefd en in elkaar verstengeld kan worden.

Esmeralda 2024-01-30 16:56:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.