Halverwege

Panama, Bocas del toro

We zijn nu halverwege onze reis en de tijd lijkt eindeloos te duren. Het reizen zonder fiets is ook wel totaal anders dan we gewend zijn. Op fietsvakantie ben je de hele dag lekker bezig en nu moeten we elke dag verzinnen wat we gaan doen, dat vinden we best vermoeiend. Maar we klagen niet hoor, het is nog steeds heerlijk om de winter in een aangenamer klimaat door te brengen.

Inmiddels zijn we al weer 1,5 week in Panama en dat was wel even wennen. Panama is armer dan Costa Rica, de mensen lijken iets minder vriendelijk en tot nu toe is het veel duurder, ook al staat vreemd genoeg in alle reisinfo dat het goedkoper is dan Costa Rica.

We begonnen op de Bocas del Toro eilanden aan de Caribische kust, die veel toeristen trekken. Heel mooi daar qua natuur, we hebben een prachtige fietstocht gemaakt, met veel moeite 1 rode zeester gespot bij Starfish Beach (waar er natuurlijk veel horen te zijn 🤪) en genoten van alle kleurige huizen en uitzichten op zee. Ook de eerste, totaal ongeplande tropische regenbui op ons hoofd, natuurlijk zonder de regenponchos die we al maanden meeslepen 😉. De toeristische drukte op deze eilanden was niet helemaal ons ding en al helemaal niet als er tot 3 uur 's nachts een party in ons hostel is. Dus waren we heel blij om na 5 dagen te vertrekken naar de bergen, waar we sowieso meer van houden.

We zijn nu in Boquete, met frisse berglucht en harde wind. Heerlijk klimaat en dus ook weer veel gepensioneerde expats. Wij hebben ook al naar huizen gekeken 😁. Vandaag was een rustdag, want we hebben 3 zware tochten gewandeld en zijn toch niet meer zoooo jong als we zouden willen zijn 🙃. Het is hier prachtig en rustig, fijn airbnb tiny house, mooie bossen, watervallen en uitzicht op een vulkaan. Er zijn hier veel Indiaanse vrouwen en kinderen in traditionele, kleurige jurken. Helaas ook veel straatafval en bijna geen mogelijkheden om water-refill te doen. Het kraanwater is in Panama, in tegenstelling tot Costa Rica, niet drinkbaar, dus de plastic afvalberg wordt hier flink aangevuld.
We hadden bedacht om hier eind februari voor een paar dagen weer terug te komen, maar alles is al volgeboekt. We moeten accomodaties echt ver vooruit boeken, een drastische verandering van onze normale reisstijl, waarbij we gewoon ergens heengaan en wel zien waar we slapen.

Onze route ligt dus al grotendeels vast. Morgen vertrekken we naar Panama City, naar een airbnb met zwembad!

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

Hoe boeiend zeg, al die enorme verschillen! Niet altijd even leuk of positief, maar wel vele ervaringen rijker alweer. Wat gaat er nog allemaal volgen...

Ann 2022-02-08 02:40:43

Wat heerlijk om jullie op deze manier te volgen! Erg leuke schrijfstijl, moet je iets mee doen!😎😉

Esther 2022-02-08 06:29:32

Dat wordt lekker zwemmen dan vandaag in jullie nieuwe airbnb. Geniet er maar van en dan weer op naar de volgende plek. Liefs

Jo 2022-02-08 07:56:39

Wat afwisselend allemaal! Mooie tochten, veel te ontdekken en heerlijk steeds doen wat je dan bedenkt dat je zin in hebt. Hier blijft het vooral grauw en regenachtig, somber weer. Dus jullie zitten goed!

Tineke 2022-02-08 10:09:18

Verrassend hoe soms de planning anders uitpakt dan je had verwacht, maakt het ook super boeiend. Felle kleuren, en zag ik daar nu echt een molen? Ideetje voor de toekomst: met de fiets Spanje een paar maanden (winter natuurlijk) Spanje verkennen in de toekomst? Meer en meer fietspaden in dit gebied, de Costa Blanca. Wij zijn dolblij dat we hier mogen wonen en genieten van het klimaat, de schone lucht en de manier van leven. Geen drukke snelwegen in dit deel van Spanje. Ik kan me zo voorstellen dat jullie bij thuiskomst verlangen naar de ervaringen van deze reis en vast gaan plannen voor jullie volgend avontuur voor de winter van 22-23. Welkom in zuid Europa waar in Spanje iets te ervaren is van Centraal Amerika, vele, vele emigranten vanuit Zuid-en Midden Amerika. Nog veel fijne avonturen gewenst avonturiers en..... stay safe. Margarita

Margriet 2022-02-08 11:15:24

Wat een kleurenpracht! Waarom zijn de gevels in Bunnik niet zo exciting roze maar degelijk bruin of saai gebroken wit???

Carla 2022-02-08 17:08:11

Hoi meiden, Eens, weer leuk verslag. Keep them coming! Waar merk je aan dat ze minder aardig zijn ben ik benieuwd naar? Last van dan ook of gewoon negeren? Lan me goed voorstellen dat het wennen is. Maar de mogelijkheden die je normaal hebt heb je dus even niet nu. Soort van herkenbaar nu ik niet meer zo maar wil kamperen na al die jaren en wat dan? Fieste vandaag nog even langs jullie huis. Het staat er nog ;-) grtjes, Ronald

Ronald 2022-02-08 20:55:45

Wat een intensiteit weer aan ervaringen en kleuren. Ik geniet mee van jullie reisverslag. Hier begint de lente zich al voorzichtig te melden. Goede tijd in Panama!

Moniek 2022-02-08 21:17:56

Ik word iedere keer zo vrolijk van jullie verhalen en prachtige foto’s. Zo mooi om te lezen dat jullie je steeds weer gewoon aanpassen aan de omstandigheden die zich voordoen. Kan niet wachten tot het volgende verslag 😍.

Henny 2022-02-09 09:22:12

Fijn jullie verslag en foto’s ook. Zoveel kleur komt hier warm binnen. Panama weer heel anders dus…jullie vinden de rust vast weer! Bon viago

Annet 2022-02-10 23:17:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.