Viseu is de hoofdstad van de provincie Beira Alta. Een behoorlijke stad, met een groot ziekenhuis, universiteit en shopping mall ( daarover wellicht later meer)
Viseu is ook een oude stad. Al bekend vanuit de tijd van de Romeinen.
Deze stad ligt op twintig minuten rijden van ons vakantie adres. Daar zijn we vandaag op bezoek geweest. Het oude centrum met de kathedraal ( de Se) bezocht, een bica ( espresso) op een terrasje gedronken , geluncht op het rossio plein. Iedereen die wel eens in het zuiden van Europa op vakantie is geweest, heeft er nu wel een beeld bij.
En gewinkeld …. Maar wat was het rustig. Blijkt dat op woensdag bijna alle winkels dicht zijn. Niets gekocht. Er zit maar één ding op. Een van de komende vakantie dagen, moeten we terug. We hebben namelijk prachtige schoenen gezien.
Nb: de cola en de jus d’ oranje zijn hier duurder dan de wijn op het terras. Logisch dat ik van deze plek houd.
Geschreven door Myrians.reizen