Dag 2

Zweden, Malung-Sälens kommun

De kindjes lagen gister om 18:30 op bed en wij zijn tegen 20:00 gaan liggen. Door het verstoorde slaap ritme werd ik om 22:00 volledig uitgerust wakker. Even Netflixen en daarna weer verder geslapen. Om 6:45 zijn we allemaal wakker en gaan we uit bed. De kinderen spelen met hun pop-it spelletje op hun slaapkamer (want, erg irritant geluid)

Wij bekijken de pistekaarten van de andere gebieden en maken een plan de campagne. In het gebied naast ons zijn wat meer groene pistes en misschien dat we daar vanmiddag even heen gaan. Ook is daar aan het einde van de dag een Christmas Celebration met de skistar mascotte Valle.

De Zweden vieren op kerstavond kerst en daarom zijn de skiliften vandaag, maar tot 14:00 open. Wij doen met de Zweden mee en vieren vandaag ook onze tweede kerstdag.

Het is erg koud. -17, maar we hebben een prachtige zonsopkomst en vanuit ons appartement een prachtig uitzicht.
Om 8:30 lopen Rik en Fay naar het Sikstar gebouw om ski's voor Rik te huren. Dezelfde jongeman die hun gister geholpen heeft met de skiles te boeken helpt hun nu ook. Rik legt uit dat hij de goedkoopste ski's wil omdat hij eigenlijk wil boarden en deze extra's (skiles en huren) al duur genoeg vindt. De jongeman legt uit dat hij beter een slag duurder kan gaan, omdat ski's voor beginners niet gemaakt zijn om te carven en dat Rik Fay niet hard genoeg af kan remmen als dat nodig is. Omdat ze dus de situatie kennen is de jongeman zo aardig om de duurdere ski's voor de prijs te geven van de goedkoopste. Wat een top actie!
Ondertussen doen Lux en ik wat boodschappen.

Rik gaat vandaag aan de slag met Fay en het skiën en ik ga met Lux bezig om een bocht op zijn tenen te maken. Lux is erg dwars en is erg aan het mopperen. Na wat gemopper ook van mijn kant besluit Lux om toch zijn best te doen. Topper!
Fay doet het ook supergoed en kan al heel goed zelf bochtjes maken. Soms gaat zo nog wat te hard, maar dan kan Rik haar gelukkig afremmen.
De rest van de dag oefenen we met de sleepliften en de bochtjes.
Om in het andere gebied te komen moeten we met sleepliften. Dat hebben we voor vandaag nog nooit gedaan en is voor snowboarders vooral lastig, dus dat staat voor later deze week op de planning.

Om 14:00 gaan de pistes dicht en wij gaan weer naar het appartement. Er ligt zo veel sneeuw dat Rik en Fay helemaal naar het appartement kunnen skiën. De kinderen spelen nog even buiten in de sneeuw en wij kleden ons alvast om.
Wanneer de kinderen binnen zijn en weer een beetje opgewarmd, is het tijd om onze Zweedse kerst te vieren. We pakken de cadeautjes uit die onder de boom liggen.

De rest van de middag spelen de kids met de cadeautjes die ze gekregen hebben. Wij relaxen op de bank en vanavond gaan we nog even een stukje wandelen. Verderop zou nog een supermarkt zijn. Deze is groter dan die we hier hebben. Ondanks dat die dicht is lopen we toch even die kant op om te kijken hoe ver het is en of het de moeite waard is. Onderweg genieten we van de stilte, rust en al het sneeuw.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Zo te lezen weer een fijne dag.

Ineke 2023-12-24 20:31:12

Zou te lezen is het daar serieus koud☃️, maar volgens mij hebben jullie het naar de zin. Geniet er samen van deze unieke momenten

Paul en Tineke IJzerman 2023-12-24 21:17:45

We hebben het er net over. Echt koud hebben we het niet gehad vandaag. Hebben het met 10 graden in NL wel kouder gehad.

leonies.reisblog 2023-12-24 21:41:08

Oh weer een echte bezige ochtend geweest … zo te lezen … Lux en Fay zijn toppertjes Allemaal een beetje goed uitgerust vanmiddag en vanavond lekker onder de dekens en lekker slapen zodat er morgen weer genoten kan worden van de prachtige omgeving en activiteiten Geniet van en met elkaar

Diana 2023-12-24 22:55:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.