Tien uur 's avonds en we zijn al op de kamer en dat op vrijdagavond. De reden is dat Kem niet zo lekker is misschien dat hij wat verkeerds gegeten heeft in combinatie met de warmte (het is hier nu nog 29 graden). Hopen dat de kwade dampen morgen weg zijn. Vanmorgen vanuit Vassiliki vertrokken naar Ioannina. Een tussenstop gemaakt in Nydri om een cache te pakken. Er lag gewoon een notitieblokje naast een standbeeld. Zoeken overbodig. Ze zijn hier gek op standbeelden van mannetjes. Ben benieuwd of die ook ooit uit de weg geruimd moeten worden.
Als we ooit weer op Lefkas verdagen dan wil ik naar dit plekje. Kijkt uit op andere eilanden voor het vaste land. Deze kant is wat platter dan de steile westkant waar de stranden moeilijk te bereiken zijn.
We zaten vrij snel op een soort van snelweg met toltrajecten. Dat reed lekker door al weet de tomtom heel veel wegen nog niet. Het hotel ligt midden in de stad. Gelukkig rekenden ze hier wel op ons. Eerst een lekkere knipper gedaan en toen de stad in richting de boulevard langs het meer. Daar zaten we heerlijk op een terras aan het water. Behalve een soort veerdienst naar het eiland van Ali Pasja is er niet veel leven op dit deel van het meer. Misschien komt dat door het lugubere verhaal dat Ali P meisjes in het meer verdronk als hij er mee aan was. Zelf is hij vermoord door de Sultan. Zijn romp ligt nog op het eiland en zijn hoofd is opgestuurd naar Istanboel. Toen we naar de boulevard liepen dachten we nog hoe moeten ze al deze terassen vol krijgen. Nou geen probleem op de terugweg zat alles goed vol en is het hier supergezellig. Ioannina is een studentenstad met 100.000 inwoners. Voor meisjes is er denk ik een kledingcode: zwart vliegbroekje of spijker kortebroek met zwart of wit croptopje.
Omdat Kem geen eten hoefde heb ik maar een pita gyros gehaald. Was erg lekker. We gaan er maar vroeg op want we blijven hier maar één nacht en gaan dan de bergen in naar Meteora.
Geschreven door Kem.karin.op.reis