Gisteravond zijn Marjo en Henk Hueting aangekomen in Lob Hill Farmhouse B&B. In een klein kwartier rijden we na het ontbijt naar hun B&B. Na wat overleg valt het besluit om Bude op te zoeken. Het is een Engelse badplaats aan de westkust. Vrijwel alle Engelsen die we totnutoe spraken voorzagen het van positieve recensies en aanbeveling om het te bezoeken. Welgemoed zetten we koers naar Bude, maar naarmate de weg vordert geeft de TomTom steeds langere vertragingen aan. En het klopt: nu de vakanties in Engeland zijn begonnen, en de eerste zonnige dag zich aandient, zijn ze massaal naar het door hen geprezen Bude getogen. Al voor het stadje begint de file voor de parkeerplaats aan de kust. Geen plek meer te vinden, ook niet iets verderop. Bovendien beseffen we dat we als kustbewoners beter hadden moeten weten, en dat de verkeersdrukte een voorbode is van de drukte die we op strand en stad zullen ervaren. Terug landinwaarts dus: naar Holsworthy. Vlak voor t stadje leggen we aan bij de Rydon Inn. Ruime parkeerplaats, zonnig terras, vriendelijke ontvangst: kortom beter zo ! Ge-zessen testen we de menu kaart (club sandwich, tuna-mayo sandwich, slow cooked belly pork, diep fried whitebait with Crispers).
Na de lunch rijden we naar Roadford Lake. Een stuwmeer van de southwest Lake trust. In het beschermde gebied slaat deze trust achter de stuwdam een massale hoeveelheid water op voor de regio. We wandelen een stukje door de bossen rond het meer, en belonen onszelf met een ijsje op het terras.
Op 20 minuten rijden ligt onze cottage. Desondanks lijkt de tocht daarnaartoe door de smalle Engelse wegen vrij lang, ook doordat we soms 50 m achteruit moeten rijden om een Engelsman met caravan te laten passeren. Marjo en Henk join us for dinner tot slot van een gezellige dag.
Geschreven door Jossr.op.pad