Van Kaliandra naar Bromo

Indonesië, Cemoro Lawang

De een na laatste dag van ons verblijf op Java vertrekken we om 10.00 na ontbijt bij de Kaliandra foundation richting Bromo. De foundation ontvangt deze morgen scholieren voor educatie mbt tot het voorkomen van drugsgebruik en HIV. Het ziet er uit als een sjiek congres.
Via de lokale wegen rijden we richting Bromo. Onderweg stoppen we voor een excursie naar de Madakanpura waterval. Na passeren van de ingang van het nationale park parkeert Cepi de auto bij het tentje van de excursiebeheerder. De tocht bestaat uit transport achter op de scooter naar het begin van de 2 km wandeling langs de rivier, omhoog naar de waterval. We krijgen een gids mee. Met name aan het eind van de tocht bewijst hij zijn waarde door de laatste meters klimmen, maar ook door de meest fotogenieke plekken aan te wijzen en foto’s te maken. Van de plaatselijke verkopers kopen we poncho’s (80.000 rp), slippers (100.000 rp), en op de terugweg ook nog een flesje honing.

Achter elkaar rijden 4 scooters met ons achterop naar het begin van de wandeling. Het pad langs de rivier is goed begaanbaar totdat we onder de waterval beginnen te komen. Onze schoenen zijn intussen gewisseld voor de slippers, en achtergebleven bij het laatste verkopers standje. Door en langs het water wadend komen we tot aan de grootste waterval. De poncho's zijn niet overbodig want de route loopt onder een flinke waterval door. In het centrum van de waterval maakt onze gids de groepsfoto’s. De immens hoge waterval is inderdaad een indrukwekkend schouwspel van natuurgeweld. Nadat we teruggewandeld zijn, troont onze gids ons mee voor thee, cola, en pisang goreng. Daarna scooteren we terug naar onze geparkeerde bus en zetten we koers naar Bromo. De route loopt over smalle wegen naar steeds hoger en steilere bergwanden. Zelfs op de steilste wanden wordt nog mais en rijst gekweekt. Als we aankomen bij Lava view Lodge, blijkt aan die naam niks gelogen: vanaf hier is de vlakte waaruit vulkaan Bromo oprijst prachtig te overzien. Een prima familiekamer maakt alles compleet. We gaan vroeg slapen, want vannacht om 02.30 gaat de wekker.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Schitterende foto’s! Veel plezier met wandeling naar krater Bromo! Hoeveel euro is 10.000 roepie?

Jet 2022-07-27 17:41:11

https://youtu.be/ZPzQJb0PDeY

Hilde 2022-07-27 19:18:54

Hoe groen kan groen zijn? Fantastisch allemaal!

H&M 2022-07-27 19:27:40

@ jet: o,67 euro 😀

jossr.op.pad 2022-07-28 03:33:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.