Dag 19: We verlaten de poolcirkel.

Noorwegen, Nordland

Dag 19 dus. We zitten in de helft al.
Vanmorgen rustig blijven liggen tot Ubinka echt wel aandrong om op te staan maar ik denk dat het bijna 8uur was. Wat nogal laat is voor ons maar ik had het mij al voorgenomen om het wat rustiger aan te doen. We zaten bijna aan 6000 afgelegde kilometers op 18 dagen en het wordt veel voor iedereen.
Alles op het gemakske (zoals Jolien dat zo mooi kan zeggen) dus en na het douchten, rustig ontbeten en pas na 9 uur vertrokken richting het poolcirkelcentrum. Ietwat tot onze verrassing vrij snel toch nog een rendier langs de weg gespot. Het zou dan ook het enige van deze dag blijken te zijn. Wat je dan wel weer meer ziet, zijn schapen.
Door gisteren een alaternatieve weg te nemen dan de E6, hebben we het geluk om weer een ontdekkingetje te doen in de vorm een waterval langs de weg.
En tunnels, tunnels, tunnels. Er gaat geen dag voorbij of je moet er doorheen. Niet altijd even breed en soms op het randje wanneer je een vrachtwagen als tegenligger treft.
Bij het Poolcirkelcentrum lag gelukkig nog wat sneeuw voor Hare majesteit de bange witte wolf zodat zij ook nog wat aan deze dag had.
In Mo i Rana hebben we nog wat diesel getankt en afvalwater geloosd om dan weer naar onze nieuwe overnachtingsplaats te gaan. Weer ergens in de natuur en ondertussen hebben we al gezelschap gekregen van 3 vrouwen (eentje op een moto) en een hond in een busje. En wij vinden onze camper al wat klein met Ubinka erbij :) :) :)
Deze reis is trouwens een goede oefening om te kijken of met een grotere camper hier ook nog te rijden valt en te zijn aan het aantal dubbelasser van bijna 9m lengte, is er niet echt een probleem. :)
Morgen staat er weer wat meer op de agenda waaronder een wandeling en eindelijk zalmtrappen. We hebben de vorige locaties gemist tot ontgoocheling van Annick.
Oh ja, het weer. Ik ben niet begonnen met te klagen over het weer. Nochtans vandaag regen en sneeuw onderweg gehad. Maar ook zon en opklaringen. Sinds we hier rond 16h00 toegekomen zijn, nog geen druppel het vermelden waard, gevallen.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Toch weer mooie foto's! Maar jullie worden die mooie zichten misschien al gewoon.

mama 2023-06-06 08:34:55

Eigenlijk word je het wel wat gewoon😛

Hethogenoordenmetdecamper 2023-06-06 10:00:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.