Dag vijf. Bratislava en door naar Hongarije.

Hongarije, Székesfehérvár

Vanmorgen besloten om de camper niet in Devin te laten en met de fiets naar Bratislava te gaan. De temperatuur zou in de camper te hoog oplopen en er was geen mogelijkheid om de camper op een schaduwrijke plek te zetten. Dus maar naar Bratislava gereden. Daar vonden we een parkeerplaats onder een brug in de schaduw. Nadat we de camper daar geparkeerd hadden de fietsen van de rek gehaald, de brug over gefietst en langs de oever van de Donau naar het centrum gereden. Eenmaal in het centrum langs diverse mooie gebouwen en kerken gereden waar van het Presidentieel Paleis, de Old Town Hal en de Michaelstoren wel het mooiste zijn. Na ongeveer een uur door de stad te hebben gefietst hadden we de bijzondere gebouwen wel gezien en zijn we teruggefietst naar de camper. Onderweg nog even bij een kleine supermarkt wat inkopen gedaan. Nadat we de fietsen hadden opgeladen zijn we richting Hongarije gegaan. Op een industrieterrein in Bratislava nog even getankt voor de prijs van €1,419 per liter. Vandaar uit zijn we naar de camping in Székesfehérvár gereden. Daar staan we nu met nog twee Nederlandse campers. Een echtpaar dat ook op de camperplaats in Mnetěš stond en een echtpaar uit Limburg waarvan de vrouw in Oirsbeek is geboren. Hoe klein is de wereld.
Morgen rijden we weer verder naar Roemenië.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

In mijn werkzame leven heel veel in Scékesfehérvar geweest. Daar stond en staat nog steeds de grootste fabriek van de wereld van Alcoa (nu Hydro) waar ik werkte. Al van ver zie je de grote schoorstenen en koeltorens. Het beslaat een oppervlak 50 ha.

Wout Polderman 2024-08-25 23:45:40

Weer mooie plaatjes. Jullie reizen heel wat af.

Jeannie Rademakers. 2024-08-26 18:05:43
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.