Dag 26. Chateau Fontainebleau

Frankrijk, Fontainebleau

Vanmorgen nog even heerlijk gedoucht op de camping en heerlijk ontbeten. Hierna de spulletjes weer ingepakt en opgeruimd. Nog even de tanks verzorgd en gaan betalen. Dat had nog wat voeten in de aarde. De meisjes van de receptie waren even weg en de cantinejuffrouw wist niet hoe het computersysteem werkte. Gelukkig kwam er een man op de fiets aangereden die kennelijk ook bij de camping hoorde. Die heeft ons toen geholpen. Hierna op weg naar Nemours waar een Pass d'Étapp camperplek is aan een kanaaltje. Het eerste stuk ging over normale wegen maar na Auxerre zijn we de Péage opgereden. Dat schoot redelijk goed op ondanks een "Baustelle" van ongeveer 7 a 8 km waar geen enkele activiteit tebekennen was. In Nemours aangekomen bleek op de camperplaats helemaal geen schaduw te zijn. Gezien de temperatuur overdag en het feit dat de zon dan de hele dag op de camper schijnt was dit dus geen optie. Ook op een parking aan de Loing was ondanks de bomen geen schaduw te vinden. Dus maar verder.
Nu naar Chateau Fontainebleau, waar we op de parkeerplaats zouden kunnen staan. Nou een echte parkeerplaats is het niet. Gewoon tussen de bomen langs de weg, maar we staan er goed voor 1 nacht. Na de koffie en thee een wandeling gemaakt. We wilde rond het kasteel lopen, maar daar hebben we maar van afgezien. Het complex is zo groot dat je er zeker 2 uur over doet om rond te komen. Dus zijn we na 1/3 maar het park van het kasteel ingelopen ondanks dat er geen honden het terrein op mogen. We hebben gedaan of we dat bord niet hadden gezien en zijn gewoon het park ingelopen. Dat werd dus door een suppoost gezien die zei dat de hond niet het park in mocht. Ik heb toen in mijn beste Frans gezegd dat we naar de uitgang aan de andere kant van het park naar buiten zouden gaan. Dat vond hij goed.
Maar wat een complex. Versailles en Schloss Schönbrun zijn groot maar dit overtreft beiden. Morgen gaan we het, zonder Sjuulke, van binnen bekijken.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Daar zijn we vaak langsgereden in het verleden maar nooit de moeite genomen om het te bezoeken.

gerard-en-petra.op.reis 2023-09-10 20:52:50
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.