Per fiets gaan wij op ontdekkingstocht in de omgeving. Allereerst komen we in Torredembarra, het dorp pal naast de camping. Dit (toeristen)deel van het dorp valt ons wat tegen: veel fantasieloze appartement-gebouwen. Het strand, de brede promenade en de blauwe lucht doen dan weer veel goeds. Het prachtige weer geeft ons een hoogzomergevoel. De rust op de promenade en het strand weerspreken dit.
Vervolgens rijden we naar het oude dorp Torredembarra dat aan de overkant van de spoorlijn ligt. Dit is iets heel anders: smalle straatjes, leuke pleintjes en een sfeer van lang geleden.
Een paar kilometer verderop ligt Altafulla, een dorpje dat tegen een heuvel gebouwd is. De kerk en het kasteel kun je al van verre zien. Ook hier weer mooie oude gebouwen, leuke straatjes en een weldadige rust. Als we in Altafulla de spoorlijn oversteken, krijgen we dezelfde ervaring als in Torredemberra: saaie appartementgebouwen. Langs het strand loopt een brede promenade en gelukkig is daar de authentieke bebouwing grotendeels gehandhaafd. De breedte van de promenade doet vermoeden dat het hier 's zomers erg druk kan zijn.
Via een pad langs de zee dat de promenades van Altafulla en Torredemberra verbindt, rijden we terug naar de camping.
Geschreven door GerTineke