Ribe

Denemarken, Ribe

Ik was om 7 uur al wakker en tot mijn verbazing was er geen zon.
Nou dan nog maar even omdraaien.
Om 8.30 toch maar uit bed gegaan en na alles wat er in de ochtend vast op het program staat ben ik naar de serviceplaats gereden en heb de cassette en het vuile water afgevoerd en schoon water getankt.

Even de weersverwachting bekeken. Hele dag droog maar op een paar momenten na wel bewolkt.
Ik ben rustig naar Norby gereden en kon daar in je jachthaven weer 4 uur gratis parkeren.
Ik heb lekker geslenterd door het dorpje en ergens wat gedronken.

Het eiland is niet echt groot maar ik vind het wel een heel leuk eiland.
Ik had echt ,ook met die veerpont ,een veetje het idee van Texel of Schiermonnikoog.


Er waren veel winkeltjes dicht maar er was ook wel het een en ander open.
Daar ben ik gewoon binnen gelopen en heb alles bekeken.
Er was een glasblazerij die hele mooie dingen verkocht , het is dat ik zoveel spullen heb maar ik had daar hele mooie dingen gezien die ik best zou willen hebben.
Maar ik heb het niet gedaan, want waar moet ik het laten.

Ook was er een zaakje waar ze keramiek verkochten , die was alleen gesloten en juist dáár zag ik een schaal helemaal in mijn kleur, kobalt blauw.
Er hing wel een briefje dat je buiten openingstijden kon bellen maar dat heb ik op de zondag maar niet gedaan.

Zelfs een groot restaurant was op zondag dicht.
Tussen de middag kreeg ik trek en laat ik nou net langs een pannekoeken restaurant lopen.
Mijn neus ging te gast en ik stond meteen in de rij want iedereen had trek gekregen.

De winkelstraat is autovrij behalve voor bewoners dus dat is wel lekker lopen.
De keuze in pannekoeken was niet groot maar 1 met vanille ijs en chocolade dat moet er wel ingaan

Ze had de bestelling opgenomen en ik moest gelijk afrekenen, dat is wel raar vind ik , maar het gebeurd daar wel vaker.
De bediening was vlot en de pannekoek was erg lekker.
Ik had ook een warme chocolademelk besteld met slagroom en dat kwam in een beker maar zonder lepeltje er in.
Met regelmatig ronddraaien heb ik de beker toch helemaal leeg gekregen.

Daarna nog even verder gelopen en om 14.30 had ik het wel gezien.
Ik terug naar de camper en een paar honderd meter doorgereden naar de veerboot.
Ik had genoeg gezien op het eiland en had mooie dingen gelezen over het plaatsje Ribe.

Ik kon op de eerstvolgende boot en was rond 16 uur in Ribe.
Ik had een gratis camperplaats opgezocht en daar sta ik nu.
Het is een parkeerplaats bij de grootste speeltuin van Denemarken.
En zo ontzettend leuk .
Dat ik in Ribe aankwam kon ik aan de wegen zien dat het net geregend had maar het was inmiddels weer droog.

Het was nog best druk en naarmate de weg opdroogde en de zon flauw begon te schijnen werd het steeds drukker.

Ik heb veel foto's gemaakt van die speeltuin, zulke leuke dingen voor jong en wat ouder.

Er vlak naast ligt een klein natuurgebiedje en 1 vader was daar lekker aan het vissen in het meertje terwijl zijn kinderen zich vermaakten in de speeltuin.
Ik heb even het natuurgebiedje in de rondte gelopen, nou het was eigenlijk ik ben er omheen gelopen want je kon er niet doorheen vanwege een snel stromend watertje wat in dat meertje uitkwam en daarna weer verder ging.


Morgen ga ik Ribe even in voor de bezienswaardigheden en daarna ga ik door naar het grootste moerassengebied van Denemarken.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.