Vanmorgen een beetje uitgeslapen, ik zat helemaal in Oz en het was laat geworden, maar met 30 minuten zit ik in Oslo dus dat is geen probleem.
Wat een stad, heel veel musea , heel veel architectuur en heel veel tunnels.
Het lijkt wel of ze eerst de tunnels gemaakt hebben en daar boven op de stad.
Er zijn diverse lagen met tunnels, er zitten afslagen in tunnels en je komt vanuit de ene tunnel in de andere en daar moet je invoegen.( dus invoegstroken in tunnels)
Vorig jaar heb ik jullie al een filmpje gestuurd van een rotonde in een tunnel, Die ik trouwens dit jaar weer genomen heb alleen van de andere kant.
Ze kunnen er hier wat van.
De Noren zijn volgens mij de beste tunnelbouwers die er zijn.
Maar goed eerst ben ik naar het Frognerpark geweest, super groot en heel veel beelden, fonteinen enz.
Ik dacht dat het ik in 45 min wel gezien zou hebben,maar ik ben de parkeerkaart gaan verlengen tot 2 uur .( max)
Zo mooi dat het was en er kwamen constant bussen met toeristen aan , ik telde er op een gegeven moment wel 12.
Daarna naar het Vikingmuseum geweest maar dat vond ik te druk , daar even rond gelopen en toen naar Aker Brigge.
Dat staat bol van de architectuur hele mooie aparte gebouwen en het ligt aan het fjord en daar hebben ze diverse zwem mogelijkheden gemaakt.
Het was er super druk , ook door de temperatuur, het was 29 graden hier.
Ik heb daar ook een behoorlijke tijd rond gelopen een terrasje gepakt, een ijsje en tot slot ben ik daar een pizza gaan eten.
Er is nog veel te zien in Oslo maar dat moet ik beter plannen , ook met parkeren.
Ik denk dat je de camper buiten de stad neer moet zetten en dan met openbaar vervoer de stad moet gaan verkennen.
Het Opera gebouw is ook zo mooi ik heb er een foto van gemaakt .( Dat witte gebouw)
Je kunt helemaal tot aan het dak lopen en zo jullie zien op de foto is het er ook behoorlijk druk.
Het is wel een grote bouwput in Oslo, overal wordt gebouwd.
Na de pizza ben ik terug gegaan naar de camper en heb ik besloten om naar het eerste park in Zweden te gaan .
Het was inmiddels 17 uur en het is maar 2 uur rijden.
Weer een prachtige weg toen ik eenmaal van de snelweg af was en op 8 km van het park heb ik weer een superplaats gevonden zie foto's.
Stoeltje neergezet e-mails gelezen, apps gelezen en heerlijk genieten van het uitzicht en het fluiten van de vogels.
Verslag geschreven, lekker buiten het is nog steeds lekker warm hier om 22 uur.
Mogen ga ik het natuurpark bezoeken en dan horen jullie weer van mij.
Geschreven door Gerard.op.reis