Vanmorgen liep de wekker af om 6.15 , dat ben ik niet gewend ook thuis niet.
Maar het is voor een goed doel.
Om 6.40 wordt ik opgehaald om naar de hut bij het steenuilen nest te gaan.
De steenuil is de kleinste uil in Nederland.
Ongeveer net zo groot als een merel maar door zijn wollig uitziende veren lijkt die wat dikker.
Het is een uil met gele ogen wat over het algemeen in houdt dat hij overdag jaagt.
Het eet muizen en insecten.
Toen we aan kwamen rijden zat een volwassen uil al op een steen maar die vloog weg uiteraard.
Ik installeerde mezelf in het hutje van ongeveer 1.25 in het vierkant en José bond een muis vast aan zijn staart op die stapel stenen.
De deur ging dicht en José vertrok.
Binnen een minuut zat de volwassen uil al op de muis en begon met het verorberen van deze lekkernij.
Er kwam gelijk al een jong aan uit de boom,( het nest zit in een gat onderaan de boom) en begon mee te eten.
De ouder vloog naar een tak en het jong heeft de muis verder verorberd.
Daarna heb ik tijd genoeg gehad om ze in alle standen te fotograferen, alleen of samen.
Als er een ekster aankwam dat hoorde ik meestal, dan hoorde je de alarmroep van de ouder en ging het jong gelijk of onder een gat bij de stapel stenen of terug in het nest in de boom.
Een als de ekster te dichtbij kwam joeg de ouder hem weg.
José had een filmpje van gisteren dat de ouder een slang weg joeg.
Naar mijn idee heb ik maar 1 jong gezien en 1 van de ouders maar dat kan ik niet met zekerheid zeggen.
Want ze gingen regelmatig het nest in en ik zie het verschil niet tussen de ouders.
Ook als er meerdere jongen waren zou ik het verschil niet zien.
Ik heb er niet meer dan 2 uielen tegelijk gezien , 1 ouder en 1 jong, het jong is op de borst veel lichter getekend dan de ouder maar is al bijna net zo groot.
Ze hadden 3 jongen maar er zijn er de laatste tijd niet meer dan 2 gesignaleerd.
Om 10.30 werd ik weer opgehaald en dat was ook wel lekker want de hut stond nu midden in de zon en het werd al aardig heet binnen.
De deur zit van buiten af op de knip dus je kunt er ook niet zomaar uit. Teresa zijn vrouw haalde mij op een bracht me weer naar de camper.
Die staat heerlijk in de schaduw en was lekker afgekoeld vannacht.
Vanmiddag heb ik gelijk wat foto's op de laptop uitgezocht en daarna ben ik rustig aan gaan fietsen want om 17.30 wordt ik weer opgehaald.
Ik ben het dorp een beetje doorgefietst maar er is niet veel te beleven.
Bij het sportcomplex waar ik met de camper sta, is nog het meeste te doen.
Ik heb op een terrasje een cervessa besteld, (biertje) nou besteld ik moest het binnen halen.
Pakt hij een glas uit een bak met een deksel en dat zag er niet fris uit.
Helemaal mat en toen het bier er in ging werd het er niet helderder op.
2 euro afgerekend en met het glas het terras op in de schaduw.
Was het glas ijskoud, het schuim wat er overheen liep was bevroren.
Dat was dat matte en ik maar denken dat het een vies en oud glas was.
Na mijn biertje, nog even gefietst en weer terug naar de camper.
Daar heerlijk in de schaduw zitten lezen en het verslag van de ochtend alvast geschreven.
Voor je de hut ingaat heb je in de auto al allemaal instructies gehad.
Bij deze hut was het als de ekster eerst bij de muis is moet je heel stil zijn want als de ekster onraad hoort maakt die alarm en komen de uilen minder snel.
Voor de hut van begin van de avond kreeg ik precies het tegenovergestelde te horen.
Ik ga dan de klapekster fotograferen en dan legt hij ook een muis neer en wat meelwormen.
Als de ekster dan komt moet je hard in je handen klappen anders is het voer voor de klapekster al op.
Zo ik ben terug van de fotohut.
Het hutje was nog kleiner dan die van vanmorgen en volop in de zon.
Je moet er wat voor over hebben.
José had wel 2 ventilators (klein) mee dat voor luchtverplaatsing zorgt .
Hij bind de muis vast en prikt een paar meelwormen aan een tak met dorens want dat doen klapeksters ook in de natuur dan prikken ze hun prooi op een doorn en gaan ze regelmatig eten.
Ik zag in de verte de auto nog rijden en de klapekster kwam al aan en haalde een meelworm van de tak af en at hem op.
Hij wilde net naar de muis gaan toen kwamen er 3 eksters.
Dus de klapekster vloog gelijk weg.
Het is een veel kleinere vogel dan de ekster.
Nou ik heb mijn handen stuk geklapt maar ze dachten klap jij maar lekker maar wij hebben trek, de groeten.
Er was er 1 de meelwormen op at en de ander hakte met zijn snavel die muis in tweeën en nam een groot stuk mee een stuk verder op.
Met de andere eksters achter zich aan.
De klapekster was bijna gelijk weer terug en at nog snel de vergeten meelwormen en begon toen aan het toetje, het restant van de muis.
Toen dat op was ging hij op de stenen en takken poseren in alle standen dus daar heb ik leuke foto"s van geschoten.
Na een paar minuten was hij daar klaar mee en vloog weg.
Na 10 min heb ik José geappt dat hij me kon komen halen en hij was er met 10 min.
Bij de camper eten gemaakt en snel even de foto's bekeken en er een paar gesorteerd voor het verslag.
Vanmiddag mijn laptop nog opgeladen door mijn camper in de zon te zetten ( zonnepaneel) zodat de accu niet ineens helemaal leeg is.
Ik had gelezen dat er een nieuwe update is voor mijn fototoestel is en die geprobeerd er op te zetten maar ondanks het telefoontje aan Robert is het niet gelukt.
Het enige wat er gebeurd is , dat mijn accu van mijn fototoestel bijna leeg is en ik morgenochtend weer om 6.40 opgehaald wordt.
En de zon is nu weg.
Het zal mij benieuwen hoever ik hem op kan laden anders moet ik nog een stukje gaan rijden.
Morgenochtend ga ik naar de zwarte wouw en morgenmiddag naar de bijeneters.
Tot morgen
Geschreven door Gerard.op.reis