Dag 14

Noorwegen, Bremnes

Ik zag net dat ik gisterenavond vergeten was om het verslag door te sturen.
Niemand heeft wat gezegd zelfs Frits niet want die leest het verslag ook pas de volgende dag.
Maar na een goede hete douch en lekker ontbijt zijn we zoveel mogelijkangs de kust naar Harstad gereden daar midden in het centrum op een speciale parkeerplaats voor campers de camper neer gezet op zoek naar het info centrum het moest daar zijn.
Aan voorbijgangers gevraagd niemand wist het, daarna zijn we winkels binnen gelopen ik bij een Turk maar die wist het niet Frits bij een andere winkel en die dame liep met ons mee en zei hier op de 2e etage.
Gewoon in een portiek eigenlijk voor een toerist niet te vinden.
Maar goed wij naar boven komen we op de 1e etage doen voorzichtig een deur open komt er net iemamand van de trap af dus ik vragen zei ze kom maar mee .
Wij weer naar beneden voorbij de winkel waar Frits naar binnen gegaan was naar het volgende portiek staat er een briefje op de deur dat het toch in dat andere portiek was.
Wij weer achter die vrouw aan kijken even naar binnen bij de dame die het ons gewezen had en die zo van ik zei het toch zo'n soort gebaar maakte ze je kent het wel.
Wij weer naar de 1e etage zegt die dame er bestaat geen begane grond in Noorwegen dus de 1e etage bij ons is de 2e etage in Noorwegen.
Wij naar binnen zit er moederziel alleen een student die allemaal vragen van ons kreeg, volgende week begint het seizoen pas echt en dan gaan ze met een tent buiten staan dus makkelijker te vinden.
Hij nog bellen voor een eagle safari maar de eerste mogelijkheid was pas maandag dus dat ging niet door.
Wel andere boekjes en folders meegenomen en maar weer naar buiten de dame van de winkel even gedag gezwaaid en ergens een bakkie wezen doen met chocolade muffins.
Daarna even een mini sd kaart gekocht voor Frits want hij heeft al 64 gb vol geschoten en op naar de camper.
We hadden een kaartje meegekregen waar een mooi uitkijkpunt op stond waar je de hele stad kon overzien wij daar heen.
Komen we daar aan zie ik een houten trap en daarachter stenen en boomwortels enz.
Maar er gaat geen lichtje branden van doe je wandelschoenen aan nee hoor ik gewoon op mijn Birkenstocks je snapt het wel.
Het was dus een lang stuk we hebben denk ik ruim een half uur naar boven gelopen af en toe behoorlijk steil , daar hadden ze zelfs een touw aan de bomen vast gemaakt kun je nagaan dat heb ik ook moeten gebruiken en ik onderweg maar denken( wandelen wandelschoenen aan).
Frits doet ze al aan als hij de camper uit stapt of hij nou gaat wandelen of winkelen en ik doe ze echt alleen aan als we een stevige wandeling gaan maken maar ik vond het vandaag niet nodig.
Boven gekomen is het toch mooi uitzicht over de hele stad.
Daar staan er 3 picknicktafels en als het een beetje regent staat er een tafel onder een groot afdak wat behalve aan de voorkant helemaal dicht is echt super leuk om te gaan picknicken.
Daar hebben we foto's gemaakt, gefilmd en genoten van het uitzicht en de geluiden die je vanuit de stad kan horen.
Wat draagt geluid toch ver.
We hoorden stenen vallen in metaal of zo en wij zoeken waar dat zou zijn we dachten beiden dat het ergens hoog was maar we konden het niet vinden tot Frits zei het is daar beneden aan de waterkant.
Daar was een shovel stenen in een vrachtwagen aan het laden dat kon je daar erg goed horen alleen moeilijk lokaliseren.
Na een half uur zijn we weer naar beneden gegaan en het viel me alles mee onderweg nog wat vogels proberen te spotten maar dat was erg moeilijk tussen de dichtbegroeide beplanting in.
Bij de camper aangekomen zijn we naar de supermarkt gereden die was weer inmens groot en hebben boodschappen gedaan .
Daarna besloten om een pizza te gaan eten het was inmiddels al 19 uur.
Bij de pizzeria een pizza besteld extra groot van zo'n 45 cm doorsnee zie foto en die naar binnen gewerkt.
Daarna zijn we verder gereden naar een uitzicht plaats met het uitzicht van de laatste foto's en daar overnachten we ik heb wel eens slechter gestaan wat is het prachtig mooi daar.

Vanavond hebben we voor ons een prachtig onder gaande zon die we hoopten te hebben op de Noordkaap ik ben nu vanaf 23 uur elke 5 min een foto aan het maken van de zon die onder gaat en gelijk weer op komt (eigenlijk gaat die niet onder ) als ik dat dan achter elkaar plak moet dat een heel mooi gezicht zijn.
Frits doet hetzelfde maar dan elke 5 min een stukje film.
Nog iets leuks komen er 2 jongens naast ons staan beide met een Drone die gaat foto's en film maken met die Drone dus ik van alles gevraagd want ik zou er bijna een gekocht hebben voor de vakantie maar heb toch besloten om dat maar niet te doen.
Maar erg interessant die Drone kan 5 km ver en hij ging dat kon ik op zijn scherm zien 250 meter hoog.
Erg leuk als het goed is stuurt hij een filmpje naar mij toe ik hoop dat hij zich er aan houdt.
We moeten nu tot 1 uur ongeveer elke 5 minuten filmen en een foto maken.
Ik hoop dat we er e at mee kunnen zou wel erg leuk zijn.

Tot morgen met het vervolg.


1e foto is uitzicht onderweg daar lag gewoon nog ijs op het water
2e foto begin wandelroute
3e en 4e uitzicht vanaf de top
5e en 6e uitzicht bij onze slaapplaats
7e behoeft geen uitleg

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.