3. Driving down the Pacific Coast!

Australië, Queensland

3. Een zonnige kerst.

Het is inmiddels kerstavond en wij zijn beland bij het meest oostelijke puntje van Australie: Bayron Bay. Ons vorige verhaal eindigde echter bij Mission Beach, 2.000 km noordelijker, dus laten we de hoofdlijnen graag nog even de revu passeren.

Dit verhaal wordt iets langer dan de vorige...

Na een paar heerlijke stranddagen op Mission Beach zijn we doorgereden naar Ayr Beach. Het stadje zelf is niet bijzonder, wat er voor de kust gezonken is echter wel: de SS Yongala. Een passagiersschip dat in 1911 in een cycloon terecht kwam en met haar 122 koppige bemanning verzwolgen werd door de zee. Dan moet je je het volgende inbeelden: een wrak met daaromheen niets anders dan zand...voor kilomters.
Letterlijk al het zeeleven trekt daardoor naar het wrak waardoor er een unieke duiklocatie is ontstaan. Je weet van gekheid niet waar je moet kijken, prachtige koroaalbedden afgewisseld met ontelbaar veel vissen.
Als klap op de vuurpijl: een pijlstaartrog van ruim 3 meter, naast en boven ons zwevend.
  • Ohja, om de duiklocatie te bereiken moet je een uur over een woeste zee, er zijn heel wat vissen gevoerd onderweg kunnen we melden.

Vanuit Ayr Beach zijn we doorgereden naar een van de meest bekende toeristische trekpleisters: Arlie Beach en de Whitsunday Islands. Arlie Beach zelf is Salou in het klein. In een van de tien kroegen zuipen tot je er bij neervalt. Al het zuurverdiende mango-pluk-geld wordt er hier door de backpackers doorheen gejast. Maar: Vanuit Airlie Beach kun je meegaan op een boottour en de hagelwitte zandstranden van de Whitsundays bezoeken, je sieraden schoonmaken in het zand en snorkelen.Wat dan wel weer grappig is: ze proberen je een stinger-suit aan te smeren voor 10 dollar voor tijdens het snorkelen. Wat ze er echter niet bijvertellen is dat er al twee jaar geen stingers zijn gezien.

Ons hoogtepunt van de reis volgt echter na de Whitsundays: Hervey Bay / Fraser Island. Walvisliefhebbers opgelet: 100 meter uit de kust zwemmen hier dagelijks tientallen walvissen, spelend, voorbij van mei tot en met....oktober. Je leest het goed: wij zitten in het verkeerde seizoen. Hebben we een goede reden om terug te keren.

Om de gemiste walvissen te compenseren zijn we met een klein vliegtuigje (max. 7 pers. incl. piloten) gevlogen vanaf Hervey Bay naar Fraser Island. Er wordt duidelijk gemaakt dat je niet te veel bagage mag meenemen. Tot onze ontsteltenis stapt een van de dikste Australiers die we tot dusverre hebben gezien - zn kont zat bijna vast tussen de deur - in 'ons' vliegtuigje!We kunnen vertellen....dat zit je toch even wat minder prettig gedurende 30 minuten. Maar goed, vliegen was geweldig, het uitzicht eveneens. Waren er maar walvissen...

Geland op het strand van Fraser Island krijgen we een gloednieuwe Mercedes 4wheel drive onder onze kont. Heb je als kind je uurtjes spelen in de zandbak gemist? Die kun je hier inhalen: er zijn, buiten de zandpaden, geen wegen op Fraser Island! Dus...scheuren als een malle over het strand, door de bossen en na deze testosteron-boost afkoelen in prachtige zoetwatermeren. Toegegeven: voor mensen die dit nog nooit eerder hebben gedaan (wij dus) is zelf rijden...een uitdaging. Je kunt uiteraard sturen...de wielen draaien netjes mee..alleen het zand stuurt je daarheen waar het zand wilt dat je heengaat.
En soms zit je gewoon muur- en muurvast in het zand en moet je door een toevallige voorbijganger gered worden. (Hoe verstandig zou het zijn om, tijdens het oprijden van zandheuvel, even te stoppen om je stoel en spiegels goed te zetten? :-))

Een korte update van de (levende, wilde) dieren de we inmiddels zijn tegengekomen: 2 slangen, 2 koala's, circa 150 (!) kangoeroes.

We vervolgen onze weg van Hervey Bay in de richting van Brisbane, de eerste echte stad die we aan gaan doen. Voordat we echter in Brisbane zijn aangekomen is een plaatje genaamd Noosa Heads wel noemenswaardig. Dit plaatsje is namelijk een combinatie tussen Monaco en....Almere. Dat behoeft wat uitleg: In Monaco is alles duur, Noosa is niet anders. Zodra je de stad op de borden ziet staan gaat de benzineprijs 20 cent per liter omhoog, krijg je koffie met 'skimmed milk' in plaats van melk en heet een koffie met melk een latte macciato (skimmed). Dan de koppeling tussen Noosa en Almere: rotondes! Halleluja, elke 20 meter een rotonde! Wie verzint dat? Noosa is echter wel een prachtige stad, aan het strand, natuurpark om de stad heen, prachtige villa's en voor de liefhebbers: Prada en Gucci.

Net voordat we bij Brisbane aankomen slaan we nog even de snelweg af richting Beerwah: Australian zoo, home of the Crocodile Hunter - Steve Irwin.
Werkelijk waar een schitterende dierentuin met een echte'Croc-show' (en een heleboel koala's).

Brisbane! De eerste stad die we tegenkomen waar hoogbouw is en wat we een echte stad kunnen noemen. De stad straalt een heel relaxe vibe uit, heeft een groot winkelcentrum, bioscoop, een prachtige laguna en een enorme rivier die de stad doorkruist. Misschien dat Kim zich daardoor zo goed thuisvoelt in deze stad. Mocht de kans zich voordoen om hier een financiele functie te kunnen bekleden...nou...wie weet.
(Zwemmen in deze rivier wordt overigens afgeraden, er schijnen stierhaaien te zwemmen...oh..).

Vanuit Brisbane verder naar het zuiden, Bayron Bay, draait het eigenlijk nog maar om 1 ding: Surfen! We hebben inmiddels les gehad, de eerste golfen (staand!!) getrotseerd en de bijbehorende spierpijn in ontvangst genomen. GE-WEL-DIG. De komende week wordt niets anders dan surfen :-).

Tot slot; afgelopen week hebben we een verassingsbezoek aan de broer van Hans (Ad Koeleman) gebracht die inmiddels al weer 26 jaar in Australie woont.
Dank voor de rondleiding Ad! We vonden het erg gezellig en je gezichtsuitdrukking toen we aankwamen? Die vergeten we nooit meer. Overigens Ad werkt in een (banket)bakkerij, we zijn inmiddels een week verder en onze koelkast puilt nog steeds uit van al het lekkers..:-)

Volgende stop: Sydney: Oud & Nieuw!





Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Weer een mooi verhaal en prachtige foto's 😍😍

Petra 2016-12-25 07:55:46

Prachtig verhaal. Ik mis de foto van de dikke man! Een mooie jaarwisseling. Jullie lopen 12 uur voor. Toch?

Dick 2016-12-25 08:47:54

Leuk verslag, prettige kerst en jaar wisseling. Genieten maar.

Frans 2016-12-25 10:01:01

Het word steeds mooier en mooier ,goed verhaal hoor ,beleefde het haast zelf allemaal

Fred slanke man 2016-12-25 10:01:21

hoi avonturiers, ik hoop dat jullie wind mee hebben bij het surfen. Geweldige foto's wederom. Wij wensen jullie natuurlijk fijne feestdagen Rick wilde nog even aankaarten dat jullie mercedes meer een mitsubishi is en ja je leert rijden in ruiger gebied door het te doen. Veel plezier nog. Groetjes ook van michelle.

sanddra,rick 2016-12-25 11:12:43

Leuk om jullie verslagen te lezen en de foto's te bekijken. Het is dat Gerard niet zo lang in een vliegtuig wil zitten ..... Fijne kerstdagen en alvast een mooi begin van 2017!

Elly Hofsté 2016-12-25 12:50:35

Wij vinden het geweldig, zijn erg blij voor jullie dat je het zo goed naar jullie zin hebt.wij over 3 weken. Verder een geweldig nieuwjaar met een behouden thuiskomst

Opa en Oma 2016-12-26 10:03:26

Heel.leuk verhaal weer en hele leuke foto's. Nog een fijne kerst 😘😘😘😘😘

Mandy & Ed 2016-12-26 11:25:45

Wauwwauwwauwwauwwauw! Echt fantastisch!

Kelly 2016-12-27 08:16:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.