Vandaag fietsen we door en langs de Overijsselse Vecht met zijn kleine weggetjes en mooie fietspaden.
We komen in Hardenberg aan, het begin van onze etappe en fietsen bij een mooie molen langs. De “Oele mille” uit 1533.
Aangekomen in het buurtschap Rheeze zijn we erg verrast. We hadden al wel gelezen in het boek dat het mooi was maar het is verrassend mooi te noemen een echt boerendorp. Zwart geteerde boerderijen uit de 19e eeuw met rieten daken, met rietvlechtwerk aan de zijkanten van de boerenschuren die allemaal rondom de brink zijn gebouwd, Sinds 1992 heeft Rheeze een beschermd dorpsgezicht wat er voor zorgt dat het zo kan blijven.
Wat verder naderen we Junne waar in 1908 een stuw in de vecht is gebouwd. Vooral de kleine bootjes kunnen hier gebruik van maken. Het buurschap Junne heeft minder dan 75 inwoners en ligt op een landgoed van ruim 1000 ha en is ruim 300 jaar oud. Het landgoed is nu in bezit van een verzekeringsmaatschappij. Ook hier liggen de (meest vernieuwde) boerderijen ruim uit elkaar en meest gebouwd rondom de brink.
Uitkijkpunt “Distelveld” geeft een heel fraai uitzicht over de vecht en de velden erom heen. Vandaag hebben we wederom genoten van de mooie fietspaden en bosgebieden en ook opvallend was dat we gisteren relatief weinig wandelaars en fietsers tegenkwamen op onze lange route en vandaag een veelvoud aan Pieterpatters zijn tegen gekomen.
Geschreven door Carry-en-frans.op.reis