Nachtvorst

Spanje, Xaló

Zaterdag 9 december 2017.
We maken er een reisdagje van! De camperplaats in Alcazares waar we in 2015 hebben gestaan (was een hele grote verdeeld over 2 velden waar ruim 100 campers toen stonden) is er niet meer. Dat wil zeggen, Hij is er nog wel maar verdeeld in 2 keurige strakker omheinde velden waarvan er 1 een camperplaats is geworden met kleine plaatsjes die per meter worden betaald. Je zou hier toch aankomen met een Concorde van 12 meter.........! (Als je z’n grote camper koopt dan kun je waarschijnlijk dit soort prijzen betalen) Wij gaan door en strijken neer in Elche. Een Nederlands koppel dat in juni is gestart om op kleine schaal een camperplaats te runnen. Gezellige ontvangst met koffie, ruime plaatsen, alle voorzieningen erbij incl. douches, wc’s en een wasmachine. Van dat laatste gebruik van gemaakt maar we kregen de was niet meer helemaal droog toen het donker was. Morgenochtend als de zon opkomt is dat laatste beetje vast snel droog.
Zondag 10 december.
Zoals bijna elke dag de laatste week start het met wat bewolking en zon maar om 10 uur is het alweer 18 gr. De natte was uit onze garage gehaald, opgehangen en nog even buiten en inderdaad zo droog in de zon. We zitten hier overal ver vandaan. Binnen 10 km wandel je nergens naar toe! Dan bedenken we om half 11 dat we naar de camperplaats aan het strand van Alicante gaan een klein stukje verder maar. Daar aangekomen op Platja Altet een mooi strand aan het einde van een druk bezochte boulevard, zonnig maar heel veel wind. En iedereen kan zich wel voorstellen hoe het is met harde wind op een strand..........#zandstraaleffect!
Na 2,5 uur wat rond gewandeld, brood gekocht en lekker geluncht besluiten we dat dit het vandaag toch niet is en gaan weer 20 km verder naar voor ons een bekende plek. De camperplaats in El Campello langs de rivier. We komen hier nu voor de 3e keer en een prima plaats voor een paar dagen. Nog even wat gewandeld en om 5 uur gaat de zon en de wind weg en komen er wat wolken voor terug. Vandaag vooral veel berichtjes en leuke “sneeuw” foto’s gekregen van iedereen. Prachtig om te krijgen en te zien en ook wel grappig dat wij dan de zonnige zee/strand foto terugsturen.
Maandag 11 december.
Vandaag naar Benidorm, het is maar een klein stukje rijden maar richting Benidorm verreizen voor ons de enorme hoge torens, kantoren, hotels, appartementen en alles wat daar bij hoort. Het is een stad waar wij tot nu toe omheen gereden zijn, nooit hebben bezocht! Maar het toeval wil dat we gedurende onze reis een berichtje kregen van goede vrienden dat zij in december 3 weken in Benidorm zouden zijn, dus als we dan toch een beetje in de buurt komen? Gaan we natuurlijk even aan. We hebben een camperplaats/mix-parking op 1,5 km wandelen van het centrum. we brengen een gezellige dag met hun door, eten lekker, wandelen gezellig door door de winkelstraten, lans de vele Nederlandse en Engelse kroegen, terrassen en restaurants en natuurlijk over de boulevard. Het is een bijzondere “toeristische” ervaring voor ons. Wat een stad vol mensen en de enorme gebouwen om al die vele toeristen te kunnen huisvesten! Vandaag was voorspeld om 75% regenkans te hebben en een lage temperatuur. Dat is erg meegevallen, geen drup gehad wel een 15/16 gr en aan het einde van de middag nog een flauw zonnetje.
Vandaag en gisteren overstelpt met de meest mooie foto’s van wit Nederland dank daarvoor allemaal. Het ziet er allemaal even prachtig uit maar wij zijn niet jaloers.
Dinsdag 12 december.
Een camperplaats met een hele drukke weg erlangs grrrrrr en vooral na een frisse dag gisteren een koude nacht 6gr maar. Hoera vandaag onze trouwdag en iedereen die erbij was weet misschien nog wel dat het toen een koude dag was. Het was s’morgens zelfs glad! (Dank voor de lieve felicitaties) We wandelen nog even naar onze lieve vrienden voor koffie en een lunch en vervolgen dan onze reis weer. De hele dag een stralende warme zon en dan plots onaangekondigd en onverwacht een plensbui. Net zoals hij gekomen is verdwijnt de regen weer en zien we de zon nog even. We rijden in de middag nog een stukje naar de volgende camperplaats, een tweede nacht met dat razende verkeer lans de camper houden we voor gezien. We staan in Xalo.
Woensdag 13 december.
Help.......we zien vorst op de dakluiken, het heeft gevroren vannacht en binnen is het om 8.30 uur slechts 3 gr, brrrrrr kachel aan! De zon laat zich al wel direct zien en voor we terug zijn van de bakker is het al heel aangenaam warm in de zon, om 10.30 uur in t-shirt voor de camper aan de koffie en 22 gr in de zon, hoe ist mogelijk, toch!
Vanmorgen zien we ze voorbij komen, grote groep van de Astana, de sunweb wielerploeg en nog andere prof ploegen. (We zagen Astana al eerder fietsen en hun hotel zijn we voorbij gereden gisteren) De ploegen bereiden zich al weer voor op het nieuwe seizoen. Vanmiddag nog een wandeling gemaakt door Jalon/Xalo, genoten van het prachtige weer.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Toch wel gezellig, denk ik, om weer eens bekenden te zien en lekker bij te kletsen? Over een paar weken heb je genoeg te kletsen, want er zijn er waarschijnlijk HEUL VEUL die jullie weer live willen zien en horen!!!

Monique 2017-12-13 17:41:18

Inderdaad hier veel sneeuw gehad. Had wel iets. Kids veel sneeuw plezier gehad. Maar alles is al bijna weg. Ook goed!!

Riky 2017-12-13 22:28:49

Bedankt voor de leuke kerstkaart Wij hebben de onze zo juist verstuurd Maar voor jullie Wensen wij via deze weg Hele fijne Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar . Veel liefs van ons met een dikke knuffel .Genieter nog maar lekker van . En als de tijd daar is voor de thuis reis,wensen wij al vast behouden thuis komst toe.veel liefs van Toon &Tiny

Toon & Tiny 2017-12-14 15:18:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.