Ja jullie lezen het goed, we zijn gearriveerd in Moscow zonder het vliegtuig te nemen. Ga voor de gein moscow opzoeken op google maps en je vind er in Amerika wel een stuk of 6 plaatsen over geheel Amerika. Maar dit terzijde, na een avond en ochtend van overweging, google en nogmaals de kaart erbij halen hadden vanmorgen toch besloten om er weer een langer rit van te maken met een poging om langs Hells Canyon te gaan.
Hells Canyon is een 16 Km lange kloof gelegen langs de grens van oostelijk Oregon, oostelijk Washington en westelijk Idaho in de Verenigde Staten. Het maakt deel uit van het Hells Canyon National Recreation Area en is de diepste rivierkloof van Noord-Amerika rond 2400 meter diep. Bij hells canyon overlook moet je een indrukwekkend overzicht hebben van boven af de canyon. De andere optie was om de canyon te bekijken met een bootje door het wilde water. Nah jullie snappen wel dat we maar voor de autorit hebben gekozen.
Bij wakker worden was er al lichte regen. Er wordt gezegd dat als het voor 8 uur regent het dan niet de hele dag kan duren hmmmmmmmm......Welke Almak is dit???? want we hadden dus de gehele dag een regen rit. OKe we hebben ook wat droge stukjes gehad en soms wat harder, soms minder hard regen. Dit alles mocht de pret vandaag weer niet drukken. Een indrukwekkende tocht door Hells Canyon, Wallowa-Whitman Forest, Nez Perce-clear water forest.
OP weg naar Hells Canyon zijn we zelfs door kleine stukjes gebieden gereden waar nog sneeuw in en rond de berm lagen. Het was hier dan ook 44 Farenheit of te wel 4 graden. Ik denk dat het gewoon bij ons hoort om op vakantie te gaan waar het regent en koud is. Op de TV wordt ook gesproken over dat het koud is voor de tijd van het jaar. Tuuuuuuuurrrlijk......
Maar goed aangekomen op de hells overlook zouden we een spectaculair uitzicht hebben over de canyons. Helaas door de wolken en de regen was er maar kort zicht wat te zien is op de foto. In hotel kamer zie ik een foto van wat wij hadden kunnen zien. Maar goed ondanks weinig zicht toch een indrukwekkend uitzicht/ tocht.
Verder waren de wegen weer heerlijk om te rijden weinig tot geen verkeer en dan te bedenken dat vandaag Memorial weekend is begonnen. Voor heel Amerika is het holliday weekend omdat maandag memorial day is en iedereen vrij is. Gelukkig heeft natuur geen open en sluitingstijden dus wij zullen er geen last van hebben.
Memorial Day is een Amerikaanse feest- en gedenkdag, gehouden op de laatste maandag in mei, waarop de overleden Amerikaanse militairen herdacht worden. De gedenkdag begon na de Amerikaanse Burgeroorlog om de doden die voor de Unie stierven tussen 1861 en 1865 te eren.
Ik zou zeggen: een fijn weekend allemaal geniet van jullie kopje koffie en tot morgen dan zijn we weer een stukje dichter bij Canada.
Geschreven door Arjen-en-jolandas.reizen