Weer op avontuur. Deze keer niet alleen Zuid Afrika, maar ook naar Botswana en Namibië is het plan. Ook deze keer heb ik weinig voorbereid, dus ik laat me verrassen en ben benieuwd wat er allemaal op mijn pad komt. Tot nu toe zie ik Botswana en Namibië als een grote zandbak... het schijnt dat t in Botswana krioelt van t wild en iedereen zegt dat ik Namibië prachtig ga vinden.
Na een voorspoedige reis via Caïro, heb ik een Über genomen naar de garage waar mijn auto staat. Die stond geheel shiny in t zonnetje. Op mijn weg naar Backpackers Connection (BC) bij Johannesburg, had de auto wel wat hick-ups. Ik heb dus ff t water van t filter gelaten en een flesje diesel additief bij de brandstof gegooid en t is nu vast over.
Vroeg naar bed vannacht, in mn auto, na een simpele supermarkt maaltijd en een paar flesjes Amstel. Mike (eigenaar van BC) is dieselmonteur, dus ik heb hem ff het hick-up probleem voorgelegd. Toch ietsepietie ingewikkelder dan ik dacht. Dan eerst maar even een leuke trip maken naar een tentenkamp van hem, bij een internationale roeiwedstrijd bij de RoodeplaatDam. Indrukwekkend!
Eind van de middag geprobeerd de auto te fixen. En dat is min of meer gelukt. Ik zal jullie de details besparen. (geen zorgen pa!😘)
Zondag: rugby wedstrijd in Cafe Tsunami in Benoni (ZA Springboks tegen Roemenië)... gewonnen zonder tegendoelpunt🏉.
Maandag wil ik dus op pad... papieren regeldag. Erg ingewikkeld, maar ik weet waar ik t kan fixen: in Delmas! Maar de auto start niet... blijkt de accu toch echt overleden te zijn. Die lieve Mike weer met mij mee een nieuwe accu regelen en een dik uur later ben ik weg😃...en met veel hulp van veel lieve mensen krijg ik zelfs mijn auto verzekerd! 🤠 en koop ik, via via op verschillende adressen, alle filters en reserve onderdelen voor de auto in Delmas. Blijkt er dus echt een tractor motor in mijn auto te zitten, dus de jongens van de trekker werkplaats hebben uiteindelijk de gekochte onderdelen eronder gezet, voor weinig!!! Toppers💪🤗... maar t werd al donker🫣
S avond klets ik mezelf gratis in de tuin van een B&B, wat ik zet hun accommodatie op iOverlander😊. Wat een dag🤪
En ik bedenk me net dat het hier juist zo gaaf is omdat mensen hier gewend zijn elkaar te helpen! Ik lig met een grote smile in mn auto-bed, lekker warm onder een nieuw dekbedje van €7 😄.
Geschreven door Viona