Laatste 10 dagen, ups &downs

Nederland, Vasse

Maandag 13 maart. Gisteravond met leeuwen gebrul in slaap gevallen (wel gaaf om dat te horen) Het blijkt dat er hogerop, in dit private gamepark, ook nog leeuwen zijn en die " converseren" dan met elkaar als t donker is.
Vandaag rij ik terug naar Backpackers Connection in Johannesburg, waar mijn reis begonnen is. Ik overleg met Mike dat mijn auto daar kan blijven staan en Paul is er ook, die in april naar Monaco gaat (hij werkt als chauffeur en helpt bij van alles en nog wat, bij welgestelde families in Monaco) en wellicht hebben ze daar ook een leuke job voor mij😃. Ik heb een relaxte middag en s avonds gaan we uit eten. Ik vind t heerlijk om hier weer even terug te zijn. Dinsdag verveel ik me daar en de sfeer is niet zo "lekker" (dat woord is Afrikaans😃) Mike is gestopt met de Backpackers en heeft bijna al zijn personeel weggestuurd. Ik moet zeggen dat hij groot gelijk heeft, want de werklui waren ook niet vooruit te branden. En t toerisme ligt behoorlijk op zn gat. Hijzelf is super gestrest en Paul doet soms net alsof hij t allemaal beter weet... doeiii! (Geen zin in😉) Ik ga woensdagochtend naar Sun Eden (benieuwd hoe t daar nu is)
Op weg naar Sun Eden ben ik op zoek naar stalling voor de auto en ja hoor, prachtige stalling gevonden, overdekt, met een garage, bij de Nederlands sprekende Joris. Perfecte plek, ook als iemand van mijn vrienden door Zuid Afrika wil reizen (laat t weten!) en de auto wil huren, kan hij m voor- en nadien controleren. Donderdag ben ik begonnen met de auto schoonmaak, alles eruit, sorteren wat hier blijft en de rest weer in mijn rugzak en koffer.
Achterin is nu klaar. Vrijdag ga ik voorin verder. En zaterdag al vroeg de kar gewassen en de was gedaan. Nu nog iets verzinnen voor de laatste 4 dagen (of mooi hier blijven😉) Dan maakt braai met Lambchops en boerewors... De sfeer op het park is wat duf, bedrukt en nep-blij, de mensen "lachen" wel, maar zijn niet blij. Ik pak t dus mooi weer aan zondag en vertrek in de middag naar een fijn restaurant PLTFRM, bij t ziekenhuis net iets onder Pretoria. Afgesproken met Alice ( van t bloemetjes bad in Mosselbaai), nog even weerzien, voordat ik vertrek. Dit restaurant ligt op een prachtige fiets en wandellocatie!🤩 Heerlijk gegeten met haar hele familie! Het is al donker als ik naar de Country Park camping rij, waar Anke en Eltjo staan. En ja natuurlijk! Hier ben ik al een paar keer eerder geweest!! Ff niet opgelet🤠
Heerlijk ff bijkletsen en dat de volgende ochtend voortgezet! Heerlijk om hun weer te zien. Maandag hebben we wat onderdelen gefixt voor de Mercedes van hun en had ik een relaxte dag. Samen gekookt en gezellig gegeten en tot laat door gekletst. Er was op t Afrikaanse nieuws dat er wellicht rellen en ongeregeldheden zouden zijn, maar t was super rustig in de omgeving. Dinsdag was ook een leuke camping dag en woensdag weer de auto opgeruimd en klaargemaakt voor vertrek. Ik was om 11.00 uur bij Bashewa Motors (Joris) om de auto te stallen. Het was ff lastig om een Über te regelen naar Benoni, want zij willen niet over een zandweg rijden 🙃) waar ik zou lunchen met Mike en Paul bij de Portugees. We hebben heerlijk kip met veel knoflook gegeten (lekker voor in t vliegtuig🤣!) En ik was mooi op tijd op de luchthaven. De vlucht met Turkish Airlines via Istanbul was prima, geen vertraging en het was heerlijk dat Nick mij kwam ophalen, superlief🤗. Dit was t weer even voorlopig... Het was een geweldige reis, veel foto's gemaakt (behalve de laatste week🫣) die ik met alle plezier een keer laat zien op een groot scherm. Bedankt voor jullie belangstelling en misschien tot snel🤩.
Mijn volgende reis ga ik op Polar Steps doen (hoogstwaarschijnlijk 😉)

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Wat een heerlijke vrije geest heb jij, fijn dat je weer (even) in Twente bent. Genoten van al je verslagen en foto’s. Hopelijk snel een keer een biertje drinken.

Sonja Frölich 2023-03-23 19:59:30

Wat een avontuur Viona , echt gaaf, fijn dat je weer terug bent, we spreken elkaar gauw.

Sylvia 2023-03-23 20:35:58

Welkom thuis

Piet 2023-03-23 20:47:47

Mooie verhalen, pracht avontuur en dat pakt niemand je meer af. Voor straks welkom thuis Viona.

Monique Morsink 2023-03-23 20:56:17

Stoere meid! Prachtige reis heb je gemaakt, respect hoor. Groetjes en welcome back

Jeroen 2023-03-23 22:16:33

Welkom thuis Viona! Tot snel … en dat is Idd snel

Carla 2023-03-23 22:16:49

Heerlijk om je verslag te lezen Viona, we missen je 🙂. Wat was het gezellig dat we elkaar troffen in Lesotho en Joburg 😘

Anke 2023-03-24 17:24:36

Welkom thuis, meid! En heel erg bedankt voor het trouw bijhouden van je blog. We hebben heel erg genoten!

Alette 2023-03-25 13:02:40

Hoi Viona, je bent alweer thuis dus! Tjee, wilde je wel naar huis? Groet, Karin.

Karin Klomp 2023-03-25 14:58:22

Weer mooie herinneringen gemaakt, en wat leuk om je daarin te volgen. Welkom thuis!!

Bianca 2023-03-26 00:41:21

Zonet alles aan 1 stuk nog ‘ns gelezen. Prachtverslag van bijz. iemand! Nu zeker sparen voor volg. reis? Grtjs.

Geert 2023-04-24 19:02:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.