CZondag ochtend in Fuhsë-Krujë, We willen met de fiets naar Krujë, ongeveer 12 km. Maar het is verschrikkelijk druk. Tussen rijdende en geparkeerde auto’s zoeken we een weg. Levensgevaarlijk! Hele stukken moeten we lopen. Och ja, het is markt en dan kun je dit verwachten. Verderop wordt het beter, maar ook steiler.
Na 6 km houden we het voor gezien. Terug naar de mensenmassa en kijken. Altijd interessant.
Dan gaan we op zoek naar een restaurantje. Ook maken we een korte wandeling door een zijstraat, maar dat ziet er niet fris uit.
En tegen 16.00 u gaat het weer regenen. Ook een flinke onweersbui van een paar uur volgt! Dat is tot nu toe in Albanië elke dag zo. Het noorden is kennelijk het onweer-regengebied.
De volgende dag zitten we nog even op het terras van het hotel voor een kopje koffie. En weer worden we verwend, nu met een bordje vers fruit.
Gesterkt vervolgen we onze reis naar de hoofdstad van Albanië: Tirana.
Weer wordt er veel stuurmanskunst van de chauffeur vereist, maar we komen feilloos op de camping aan. Daar krijgen we alle informatie die nodig is voor een bezoek aan de stad. We nemen de bus. Onderweg rondkijken: Goed geklede mensen, allemaal met telefoon, meisjes met lange haren en gelakte nagels. In de stad één bedelaar. Terrassen vol en het is gewoon maandag.....??
Bijna alle belangrijke bezienswaardigheden hebben we wel gezien. Het is warm en dus gaan we rond vijf uur naar de camper terug.
We gaan dadelijk eten in het hotel: een traditionele maaltijd.
En we hebben er muziek bij. Eerst soep, dan een groenten en kaas gerecht, dan geroosterd vlees met koude puree en tot slot een stuk baklava.
Morgen gaan we ook ontbijten. Het is tenslotte vakantie!
Geschreven door Twee.reizigers.met.een.camper