La douce France

België, eeklo

WANDELAARS: MELLE (743KM)

Melle? Jawel, we zijn al wandelend aangekomen in Melle! Het Franse Melle is niet zo groot, maar blijkt wel al heel oud te zijn. De gemeente zou al in de Middeleeuwen bekend geworden zijn omdat er zilver in de grond zit. Er werden verschillende mijnen opgericht en er werden munten gemaakt. De zilvermijnen zouden de oudste van Europa zijn die je kan bezoeken. Maar nu zijn ze gesloten voor publiek, dus we nemen buiten een kijkje.

We stapten deze week stevig door en haalden ongeveer 440 km! Zo gaat het vooruit! De dagen waren een stuk kouder dan voorheen dus 's avonds kruipen we al snel in onze slaapzak. Gelukkig is de zon meestal van de partij.

Onderweg kwamen we opnieuw op een heleboel mooie plekken. Zo waren we een paar dagen geleden in Poitiers. Deze stad zou al van voor Christus dateren en heeft een kerk gebouwd in de 11e eeuw, speciaal voor de pelgrims naar Compostela. Het is wel bijzonder als je er over nadenkt hoeveel mensen hier in de voorbije eeuwen dezelfde tocht als wij maakten! De stad is heel gezellig. Het is jammer dat we geen terrasje kunnen doen, maar genieten toch van het mooie zicht!

Proficiat aan de wandelaars: Anita, Kelly, Micheline, Daniël, Ingrid, Annie, Johny, Helga, Mario, Patrick, Johan, Ronny, Maarten, Melisa, Jan


FIETSERS VAN BOEZJEERN: MARGAUX (889KM)

Met de fiets zijn we in Margaux, net voor Bordeaux gestrand. Je ziet dat we in de buurt van de wijnstad zijn aangekomen want we fietsten al uren langs de wijngaarden. Overal zie je wijnhuizen en kastelen. In de meeste kan je wijn gaan proeven, maar het is er nu heel stil.
Veel valt hier in Margaux niet te beleven, maar we genieten van de rust.

Een paar dagen geleden waren we in Pons. Die stad heeft al van in de 12e eeuw een Hospice des Pélerins, een plaats waar Pelgrims kunnen overnachten. In principe is deze nu gesloten, maar omdat wij de eerste pelgrims in dagen waren die langs kwamen, kregen we toch een bed aangeboden. Dat deed deugd! Het stadje was heel erg mooi en we namen een beetje tijd om wat rond te wandelen.

Proficiat aan de fietsers: Linda, Daniel, Anita, Micheline, Ingrid, Patrick


FIETSERS COLLEGA'S DE KRING: IRUN (1169KM)

Met de collega's van De Kring werd er deze week heel wat afgefietst, waardoor we net in Spanje belanden. We verblijven momenteel in Irun, net voor het bekendere San Sebastian. Irun ligt aan de voet van de Pyreneën én heeft een mooi strand. Het was wel bijzonder om net tot in Spanje te geraken. Na de vele kilometers door het Franse binnenland komt onze bestemming steeds dichterbij!

De laatste dagen waren best intensief. Er was veel wind, het was een stuk frisser dan voordien en het landschap gaat hier op en neer. Gelukkig hebben we al heel veel kilometers in de benen en kunnen we tegen een stootje!



Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Super ik hoop dat we op onze bestemming geraken, Groetjes

Anita Goethals 2020-05-18 17:04:54
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.