Dagje kust

Spanje, Peralada

Zon en blauwe lucht bij wakker worden
9.45 vertrokken om langs de kust verder te rijden door dorpjes die leuk moesten zijn. Vanwege seizoen (veel dicht en luiken) dus ik vond maar eentje de moeite waard rond te lopen, Collioure. Afgeslagen op een smal slecht weggetjes om naar een kust wandeling te komen. Kleine gravelparkeerplaats op een rots, direct op de wandeling. Heerlijk buiten op krukje gezeten in de zon. En gegeten en koffie gedronken met uitzicht op zee.
Daarna gestart met de wandeling, dacht uurtje heen en uurtje terug. Haha wat een Hollandse gedachtešŸ˜„. 500 mtr verder dook het pad gelijk de diepte in en aan de andere kant van de berg weer omhoog. Dat ging mij wat te ver al die moeite en voor wat. Andere kant was beter, dus klein uurtje die kant op gewandeld.
Toen doorgereden naar Portbou. Onderweg nog de restanten van de douane gebouwtjes naar Spanje. Intrigerend, uitgestapt en bekeken. Zolang geleden en het staat er nog, met kapot bureau en bureaustoel.
Slingerend mooie kustroute verder. In Portbou het monument van Walter Benjamin gezocht (tip Herman). Dacht gewoon een beeld maar werd er erg door verrast. Heel bijzonder. Een overdekte gang met trappen naar beneden wat zo, hoog boven zee uitliep.
Alsof je je eigen graf in liep. Nog rondgekeken op de begraafplaats er naast. En naar het station van Eifel, soort vergane glorie.
En verder naar Peralada, naar de cp die Suzan had opgegeven. Geïnstalleerd en nog even het historische dorp in. Maar daar was ook alles dicht, niets te beleven.
Terug nog een tijd met Cathy gebeld en mij daarna geïnstalleerd voor de avond. Koken, lezen, filmpje. Het was een prachtige dag en ik was helemaal rozig.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.