Ook ’s nachts legt de Havila Pollux meerdere keren aan om vracht af te leveren. Dit zijn vaak korte stops van 15 tot 30 minuten. Daar merk je in je slaap helemaal niets van.
Overdag zijn er soms ook korte tussenstops, maar dan is het niet mogelijk om van boord te gaan. Een van de regels aan boord is dat je minstens 10 minuten voor vertrek weer terug moet zijn op het schip.
Op de eerste dag, bij het inchecken, ontvang je een digitale identificatiekaart aan een koord. Deze kaart is gekoppeld aan je creditcard en wordt gescand telkens wanneer je iets aan boord koopt.
Daarnaast wordt de kaart ook gescand bij het verlaten en betreden van het schip. Zo weet de bemanning altijd precies wie er aan boord is — en belangrijker nog, of iedereen op tijd weer terug is.
Vandaag komen we aan in Trondheim. Hier hebben we drie uur de tijd om de stad te verkennen — een prachtige plek met een gezellig en historisch centrum. Na een bakkie koffie pakken we een elektrische step en rijden we terug naar het schip.
Elke dag organiseert het expeditieteam een bijeenkomst met informatie over het traject: waar we varen, welke excursies beschikbaar zijn (voor vandaag of de volgende dag), de weersverwachting en of er kans is op het zien van het Noorderlicht.
De bijeenkomst begint altijd met een lied van een Noorse artiest en eindigt steevast met het "Noorse woord van de dag". Zo leerden we op een onstuimige dag het woord sjøsyk – zeeziek. :-)
Het ontbijt is elke dag “open seating”, dus je kiest zelf waar je zit. Voor lunch en diner zitten we steeds aan een vaste tafel met dezelfde gasten. In ons geval zijn dat vier Duitsers, uit Berlijn en de omgeving van Keulen.
De Pollux vaart verder noordwaarts richting Rørvik. Morgen staat iets bijzonders op het programma: de Lofoten!
Geschreven door Paulaenriekelts.avonturen