Brontë Parsonage, Bolton Priory en the Dales!

Verenigd Koninkrijk, Keighley

We starten vandaag rustig met een ontbijtje dat we zelf klaar mogen maken. Een beetje hostel-achting, maar we kunnen lekker buiten eten.

Dan op naar Haworth en het Brontë Parsonage Museum. Wat onwerkelijk om na zo vaak een afbeelding van het huis te hebben laten zien aan mijn V6 leerlingen er ineens gewoon voor te staan! Het is een prachtig museum voor een literatuurfan, maar ook Martin geniet. De kamer waar de dames hun boeken schreven, is toch wel echt bijzonder. Hier kwamen Jane Austen en Wuthering Heights en de andere romans tot stand. Zo bijzonder.

Ook het dorpje zelf is erg pittoresk en we drinken nog een kopje koffie met chocolate cake en carrot cake.

We rijden door naar Bolton Priory. We mogen even 15 pond betalen voor het parkeren, maar het is toch ook wel erg mooi. We maken onze eerste echte wandeling langs het water. Veel Britten spenderen hier de dag met picknicks en al pootjebadend en spelletjes spelend. Gezellig.

We kunnen inchecken tussen vier en zes dus rijden toch maar in een keer verder naar Aysgarth en ons nieuwe stekkie voor de komende vier nachten. Met Blaze of Glory op de radio en een fanatiek meezingende Selina rijden we de Dales in. Wat is dat toch mooi! We wanen ons meteen in James Herriot country. Al kronkelend rijden we door het landschap, geregeld moeten we aan de kant om tegenliggers te laten passeren.

Ons plekje rijden we eerst voorbij, maar lezen dan de instructies van de eigenaars en rijden er dan vlot heen. We zijn de enige gasten en hebben onze eigen woonkamer erbij, met heel veel kaarten en boekjes en een verrekijker die we mogen lenen. Op de kamer staan lekkere koekjes waar we nog maar net vanaf kunnen blijven, want we hebben wel zin in iets. Het uitzicht vanuit de kamer is waanzinnig. En de kamer zelf ook supercute. De bestelling voor het ontbijt ligt klaar (Black pudding en de hele mikmak voor Martin en zalm voor Selina). Nu al zin in! ☺️

Maar eerst nog even avondeten bij de pub om de hoek. Dit keer maar eens vlees! 😁 En een lekker toetje na. Mmmm.

Tenslotte gaan we in onze huiskamer zitten en bladeren we door de boekjes over de omgeving.

Weer een mooie dag!

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Mooi jôh. Prachtig licht.

Alien 2022-07-27 21:08:31

Mooie foto's of mooie omgeving.. Typisch Engels ruïne van de priory laten staan. Hier zou het allang afgebroken zijn

Liesbeth 2022-07-27 22:18:57

Nou inderdaad. Het kerkgedeelte was zelfs nog in gebruik. Ze maakten het klaar voor een bruiloft. Ook geen verkeerde locatie.

Martin.en.Selina.op.Reis 2022-07-28 08:52:02

Wat mooi daar zeg. En inderdaad wat is daar geschiedenis gemaakt die Brontë dames! En heel belangrijk . Wat is dat voor toetje!!???

Soesje 2022-07-29 05:41:20

Apple crumble and custard en cheesecake! Dat zijn pas toetjes! ♥️

Martin.en.Selina.op.Reis 2022-07-29 09:39:18

Wat een geweldige dag zo te lezen en te zien! Echt bijzonder om in het huis van de Brontë zussen te zijn. Kippenvel, of niet? En die toetjes…😋

Holly 2022-08-03 09:46:25

Zeker kippenvel. Zo bijzonder om daar te zijn geweest!

Martin.en.Selina.op.Reis 2022-08-03 22:07:17
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.