Naar de zeven zusters

Noorwegen, Geiranger

Vandaag gaan we naar de zeven zusters. De zeven zusters is een waterval in de Geirangerfjord bij Geiranger in Noorwegen. De rivier Knivsflåelvane valt over 300 meter naar beneden in zeven afzonderlijke stromen. De grootste verticale val van de waterval is ongeveer 250 meter. De waterval wordt gevoed met smeltende sneeuw van de bergketen Geitfjellet. De beste periode om de waterval, op maximale kracht, te bezoeken is van mei tot en met juli. Per boot is de zeven zusters goed zichtbaar, maar ook vanaf weg 63 rijdend naar Eidsdal. De legende van de zeven zusters is dat de zeven zusters speels dansend de berg af komen, terwijl de aanbidder (Friaren, een waterval tegenover de zeven zusters) speels flirt vanaf de overzijde van de fjord. De aanbidder probeert een huwelijks aanzoek te doen aan de zeven zusters aan de andere kant van de fjord, maar dat is nooit gelukt.
we komen via de trappen naast de watervallen weer beneden in het dorpje en melden ons bij de balie van de bootmaatschappij en we moeten in een soort container een isolatie pak uitzoeken en aantrekken. Onze tassen en jassen mogen we in een kist stoppen en hop daar gaan we naar de boot. 🚤 Het is een elektrische boot en er gaan met ons nog 4 mensen mee. We gaan af en toe lekker hard over het water en we passeren een groot cruiseschip. 🛳Dan komen er aan bij de zeven zussen, nou het zijn meer zusjes...Het verwachte spektakel valt ons een beetje tegen🤣 De waterval bij de camping langs die trappen dondert met meer geweld naar beneden. Maar goed het boottochtje is wel oké en " de prins" tegenover de zusjes is van een groter caliber. Als we weer aan de wal staan gaan we lekker lunchen, daar zitten we lekker in het zonnetje🌞en genieten van het mensen kijken. Terug op de camping is het wasje al lekker droog gewaaid dus kan schoon de kastjes weer in!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

En weer zo mooi en héél leuk met de boot in van die heldenpakken, staat jullie goed👏👏👏

Diny 2024-07-01 18:21:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.